Fethiye müstakil villa kiralık

Fethiye müstakil villa kiralik

FETHİYE BLOG

fethiye müstakil villa kiralık

Fethiye müstakil villa kiralık evlerimiz için kiralık evler fethiye linkini tıklayabilirsiniz.

 • Bu otelde klozetler bile 24 karat altın!

  Fuayeden banyoya ve bara kadar her yerde altın rengi vurgulara sahip beş yıldızlı ve son derece lüks bir otel düşünün.

 • Arabayla girmek yasak, otel yapmak serbest!

  Türkiye’nin en büyük ada sulak alanı Gökçeada Lagünü’nde yapımı devam eden otelin kaba inşaatı bitmek üzere.

 • Türkiye mavi bayraklı plaj sayısında rekora gidiyor

  Dünyanın en seçkin turizm ve çevre ödüllerinden biri olan Mavi Bayrak’ta İspanya ve Yunanistan’dan sonra üçüncü sırada yer alan Türkiye’de her geçen yıl mavi bayraklı plaj sayısı artıyor.

 • Kapadokya Almanya’da tanıtıldı

  Nevşehir’in tarihi ve turistik mekânları Almanya’da tanıtıldı.

 • Erciyes yeni sezona hazır

  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, dünya standartlarında tesislere sahip, Türkiye’nin ilk profesyonel dağ yönetim şirketi Kayseri Erciyes A.Ş. tarafından idare edilen Erciyes Kayak Merkezi’nin yeni sezona hazır olduğunu söyledi.

 • Geceliği 146 TL’ye kiralık köy!

  Sıradağların eteklerinde yer alan, kendi kalesi ve tiyatrosu olan bu köy, engebeli yeşil tepeleri ve beyaz başlıklı yüksek dağlarıyla tanınıyor.

 • Kamil Koç’a ait yolcu otobüsü devrildi! Çok sayıda yaralı var

  Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde yolcu otobüsü kontrolden çıkarak devrildi.

 • Schengen vize başvuruları ve ücretleri 2023’te nasıl değişecek?

  Avrupa Birliği’ne (AB) girişler birlik vatandaşı olmayanlar için 2023 yılının ortalarından itibaren daha zor ve karmaşık bir hal alacak. 

 • Helal turizm alanında belgelendirme çalışması başlıyor!

  İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen Helal Expo Fuarı kapsamında açıklamalarda bulunan Türk Standardları Enstitüsü (TSE) Başkanı Mahmut Sami Şahin expo ve TSE’ye ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 • Plajda çıplak Rus turist alarmı!

  Tayland Körfezi’nde bulunan Ko Samui Adası’nda meydana gelen olayda Rusça şarkı söyleyerek tamamen çıplak bir şekilde tekneden sahile atlayan adam bir anda plajda koşuşturmaya başlarken görüntüler Amerikalı bir göçmen tarafından kaydedilerek sosyal medyada paylaşıldı.

  Kaydedilen görüntülere ”Aklını mı kaçırdın sen ne yapıyorsun?” notunu ekleyen ve yerel basına konuşan Amerikalı göçmen Rusça konuşan sarhoş bir adamın sabaha karşı 05.30 sıralarında çıplak bir şekilde sahilde koştuğunu söyledi.

  Sahilde bulunan diğer kişilerin turisti davranışının yasal olmadığı konusunda uyarmaya çalışmak için yanına yaklaştığını belirten görgü tanığı olay yerine gelen polislerin duruma müdahale ettiğini ve Rus turisti gözaltına aldığını belirtti.
  [ilgili-haber=18902]

  [ilgili-haber=12356]

  [ilgili-haber=11736]

  [ilgili-haber=18904]

  [ilgili-haber=18735]

  [ilgili-haber=17881]

  [ilgili-haber=18884]

  [ilgili-haber=18903]

 • Ruslarda Antalya’da konut alımına yasak gelir mi endişesi

  Kommersant gazetesi Antalyalıların yabancılara konut satışının ve kiralanmasının yasaklanmasını istediğini yazdı.

 • Subaşı, ”2023 güzel bir sezon olacak”

  Marmaris’te bulunan 5 yıldızlı Orka Hotels bünyesinde bulunan Orka Lotus Beach Hotel Genel Müdürü Kaan Subaşı, ”Güzel bir sezon olacağını öngördüğümüz 2023 yılında heyecanla ve büyük bir gayretle çalışacağız” diye konuştu.

 • Bodrum’da Gastronomi Akademisi kuruluyor

  Bodrum Başkent Gastronomi Akademisi Protokolü İmza Töreni ve Bodrum Yemek Kültürü Kitap Tanıtımı gerçekleşti.

 • TÜRSAB 25. Olağan Genel Kurul Programı belli oldu

  Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) 25. Olağan Genel Kurul Programı belli oldu.

 • İstiklal Caddesi’nde ”hanutçuluk” yasaklandı

  İstanbul Valisi Ali Yerlikaya tarafından Beyoğlu İlçemizde yaşanan bombalı terör saldırısı sonrasında İstiklal Caddesinde güvenlik, huzur ve asayişin korunması, mevcut yaya trafiği akışının hızlandırılması konularında alınması gereken önlemlere ilişkin bir Genel Emir yayınlandı.

 • Helal gıda pazarı 38 trilyon dolara çıkacak

  Helal pazarının en önemli etkinliklerinden biri olan 8’inci Dünya Helal Zirvesi, İstanbul Fuar Merkezi’nde başladı. Dünya Helal Zirvesi’nin ilk gününde helal kalite alt yapısı ve standartları ile helal ekonomisi ve teknolojisi masaya yatırıldı. Kovid-19 pandemisi sonrası kapsamlı helal ekosistemi ihtiyacının ortaya çıktığı ve talebin 10 kat arttığına dikkat çekilen panellerde, helal gıda pazarının 38 trilyon dolara ulaşacağı vurgulandı.

 • Bir holding daha turizmde büyüme kararı aldı! 1400 yataklı termal otel yapacaklar

  Termal alanında yatırım yapmak isteyen ve bölgeden arsa temin eden holding, 1400 yatak kapasiteli olacak projenin startını verdi. 

 • Merkez Bankası açıkladı! Turizm sektöründeki sorunlu kredi miktarı artıyor

  Merkez Bankası (TCMB) tarafından Kasım 2022 Finansal İstikrar Raporu yayımlandı.

 • Rus turistler yılbaşını Türkiye’de geçirecek

  Bu yıl Avrupa’dan mahrum kalan Rusya vatandaşı turistlerin büyük bölümü yılbaşını Türkiye’de geçirecek.

 • TÜRSAB göz açtırmıyor! İşte son 3 yılda yakalanan kaçak ve korsan tur sayısı

  Birçok sektörde yaşanan kaçak ve korsan faaliyet sorunu seyahat acentalarının da uzun yıllardır gündeminde.

 • Türkiye’de turizm sektöründeki yatırımlar yetersiz kaldı!

  Uluslararası Resort Turizm Kongresi’nde konuşan DenizBank Finansal Hizmetler Grubu Üst Yöneticisi Hakan Ateş, turizm sektöründe yatırımların yetersiz kaldığına işaret etti.

 • Muhteşem Cuma için kente akın ettiler, otellerde yer kalmadı!

  Ülkede yaşanan internet sıkıntısı ve tur şirketlerinin de bu nedenle rezervasyon alamaması nedeniyle Kasım ayını yüzde 30 dolulukla geçiren bölgedeki otelcilerin yüzü black friday (muhteşem cuma) ile yeniden güldü.

 • Turizm, geri ödeme anlamında şahane bir sektör

  DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, ”Turizm, geri ödeme anlamında şahane bir sektör. Aldığı bütün paraları geri ödüyor” dedi.

 • Turunç Pınarı Koyu’ndaki kaçak yapılar yıkıldı

  Muğla’nın Fethiye ilçesinde Fethiye Belediyesi, kaçak yapıyla mücadelesini sürdürüyor. Bu kapsamda Fethiye’nin Kayaköy Mahallesi’ne bağlı Turunç Pınarı Koyu’ndaki kaçak yapılar yıkılmaya başlandı.

 • Sıcak hava balonu yolcu sayısında rekor

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 2022 yılının 10 aylık diliminde, sıcak hava balonu turizminin salgın dönemi öncesini aştığını ve toplamda 32 bin 309 ticari uçuşun gerçekleşmesiyle 660 bin 79 yolcunun sıcak hava balonlarıyla uçtuğunu duyurdu.

 • Kira garantili otel yatırımı!

  Bireysel yatırımcılara küçük bütçelerle ve tapulu olarak yatırım olanağı sağlayan, paylaşımlı mülkiyet yatırım modeli V CLUB’da fırsatlar başladı.

 • Yağcı, ”Turizm sektörü daha da gelişecek”

  Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı, krizlere alışkan olan ve çok çabuk toparlanan turizm sektörünün daha da gelişeceğini söyledi.

 • Helal Expo Fuarı 9’uncu kez açıldı

  Dünya helal pazarının en önemli etkinliklerinden biri olan Helal Expo Fuarı, 9’uncu kez kapılarını açtı. Fuara bir mesaj gönderen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Küresel rekabet ortamında önem kazanan helal pazarı temiz, sağlıklı ve güvenilir ürün ve hizmetleriyle artık sadece Müslümanların değil tüm tüketici gruplarının tercih ettiği bir sektör durumuna gelmiştir” dedi.

 • Türkiye, helal turizm için en elverişli destinasyon

  Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati Dünya Helal Zirvesi’nin açılışında konuştu.

 • Bakan Ersoy, ”Türkiye turizmi dünya süper liginde”

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy kongrenin açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye’nin Dünya’da ilk 5 ülke arasında yer almaya başladığını, Güvenli Turizm Sertifikası ile Türk turizminin Dünya Süper liginde yer aldığını söyledi.

 • Konaklama vergisi payı için bakandan destek istedi

  Antalya’nın nüfusunun 10 katı misafir ağırladığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, yılbaşından itibaren uygulamaya konacak konaklama vergisinden Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin mutlaka pay alması gerektiğini vurguladı. Başkan Böcek, bu konuda Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’dan destek istedi.

 • Bakan Ersoy: ”Turizmde artık Süper Lig’deyiz”

  Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) ev sahipliğinde Antalya Kundu tesisler bölgesinde düzenlenen 12. Uluslararası Resort Turizm Kongresi’nin açılışında konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy önemli açıklamalarda bulundu.

 • Türkiye 10 ayda 45 milyon turist ağırladı

  2022 yılı 10 aylık döneminde Türkiye’ye gelen ziyaretçilerin sayısı 45 milyonu, yabancı turistlerin sayısı da 39 milyonu geçti.

 • Müşteri gibi girdiği otelden 40 bin liralık telefonu çaldı! Yetmedi bıçak çekip tehdit etti

  Bursa’nın Osmangazi ilçesinde müşteri gibi geldiği otelde kalmak için fiyat soran kişi 40 bin lira değerindeki cep telefonunu çaldı.

 • THY Hediye Kart uygulaması başlattı

  Türk Hava Yolları (THY) tarafından başlatılan Hediye Kart uygulamasıyla yolculara çevrim içi kanallar üzerinden yeni seçenekler sunuldu.

 • Antalya 500 bine yakın Hollandalı turisti ağırladı

  Vali Ersin Yazıcı, Hollanda Ankara Büyükelçisi Joep Wijnands ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti. Vali Yazıcı, 2022 yılında Antalya’yı yarım milyona yakın Hollandalı turistin ziyaret ettiğini vurguladı.

 • 5 yıldızlı otellere ve turistik tesislere verilecek 22 ton sahte ve kaçak içki ele geçirildi!

  Turizmin başkenti Antalya’nın Manavgat ilçesinde 5 yıldızlı otellere ve turizm tesislerine satılmak üzere kaçak üretilen 22 ton 200 litre sahte bandrollü içki ele geçirildi.

 • TUREB’den TÜRSAB başkan adaylarına çağrı! Rehberler üzerinden oy devşirmeye çalışmayın

  Yaklaşan TÜRSAB Seçimli Genel Kurulu öncesi adayların rehberlik ve rehberler üzerinden seçmen etkileme çabalarının sürmekte olduğunun vurgulandığı TUREB tarafından yapılan açıklamada rehber odalarının ve TUREB’in Genel Kurullarında TÜRSAB ve acentaları tehdit gibi görüp, tartışmaya açmak ve bunun üzerinden oy devşirmeye yönelik etik dışı ve hamaset içeren girişimlere prim vermedikleri vurgulandı.

  Acentaların ve TÜRSAB başkan adaylarının turizm sektöründe nasıl daha kaliteli ve etik turizm yapılması konusunda, turlarda kazaların önüne nasıl geçebileceği gibi yığınla konuyu masaya yatırmaları gerekirken sürekli rehberleri gündeme almalarının anlamsız bulunduğunun vurgulandığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

  ”Adaylardan birinin bir internet sitesinde ”Sayın Bakan tam da bu konuda bizim istediğimiz gibi, çünkü Sayın Bakan kendisi de hem otelci hem acentacı, turizmin duayenlerinden. Bu meseleyi ören yerlerinde, kültür varlıklarında, müzelerde gerekli olduğu yerde rehber isteneceğini bununla ilgili mevzuatın hazırlandığını, ayrıca Türkçe rehberlik meselesinin de hallolduğunu en kısa zamanda yürürlüğe gireceğini söyledi. Bu bizi çok memnun etti. Biz ekibimizle daha TÜRSAB seçimlerini kazanıp yönetime gelmeden Sayın Bakanı gidip ziyaret etmiş olmamız bize büyük şey kazandırdı.” şeklinde yer alan ifadeleri bizi bu açıklamayı yapmaya zorunlu kılmıştır.
  1-Rehber olma şartları arasından yabancı dil bilme zorunluluğunun kaldırılmasının sakıncaları pazarın çok sınırlı bir kısmında, çalışan acentelerin işgücüne zahmetsizce erişim için uydurdukları bir formüldür. Jeopolitik konumu ülkemiz kadar önemli olan ülkelerde kabul görmüş turizm pratiklerine uymaz ve milli çıkarımızın tersinedir. Yabancı dil öğrenmek mümkündür. Öğrencilerin bu motivasyonunu kırmak vatandaşlara hizmet fırsatı vermek gibi çekici cümlelerle süslenmektedir fakat kısıtlı sayıda acentenin daha ucuza iş gücü elde etme çabasından başka bir şey olmamakla birlikte bizi ülkemizi yabancılara tanıtma statüsünden Ülkemizi yabancılara tanıtamayacak rehber diye bir kavramı oturtmak turizm vizyonumuza, yabancı turistlerin de getirebileceği refahı 81 ile yayma arzumuza zıttır.”

  Sonra piyasanın istemesi ve daha çok para kazanmak için yabancı dilin öğrenilebileceği türünden ifadelerin temenniden öteye gidemeyeceğinin belirtildiği, çoğunluk olduğunu iddia eden sınırlı sayıda acentenin iddialarının aksine Türkçe rehber bulunamadığı için turlarda tüketici şikayetinin hiçbir yerde olmadığına dikkat çekilen TUREB tarafından yapılan açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

  ”Acentalar rehber ücretini tam ödemekten kaçınmayıp ve son anda rehber arayışına girmedikleri takdirde rehber bulmaları zor olmayacaktır. Kültür ve Turizm Bakanlığı dahil çok sayıda turizm ile alakalı/alakasız kamu ve özel kurumlar personel alımlarında yabancı dili tercih sebebi olarak görür iken, yılda ortalama 6 bin kişiye hizmet veren bir rehberin yabancı dil bilen ve buna uygun dünya görüşü olan kişiler arasından tercih edilmesi, yetişmiş turizm personelinin kalitesini korumak açısından önemlidir. Olmayan bir soruna çözüm iddiasıyla, hayali bir yokluktan kurtulabilmek için, yabancı dil bilmeyen düşük vasıflı adayların Türk ziyaretçilerin hizmetine sunulması fikri kendi vatandaşımızı da ikinci sınıf ziyaretçi durumuna düşürmektedir. Vatandaşlarımızı tahkir etmektedir. Sadece ucuz işgücü̈ temin etmek için yapılan, çoğunlukla sebep-sonuç ilişkisi içermeyen bu söylemler, savını yukarıda yazmış olduğumuz sebeplerle de beraber ülkemizin maddi, manevi ve siyasi çıkarlarına zıttır. Sonuç olarak, yabancı dil bilen rehberlerin tümünün ana / resmi dili TÜRKÇE’dir.”

  Otobüs seyahatlerinde rehberlerin uzun saatlerce yaptığı açıklamaların ülke tanıtımında ne kadar önemli olduğunun bilindiğine dikkat çekilen açıklamada turistler için turist rehberinin sadece müze, ören yerleri ve turistik işaretli bölgelerle sınırlı tutulması talebinin ülkenin ve turizmin gerçeklerine ve zenginliğine uygulanabilirliğine uymadığının vurgulandığı açıklamada ayrıca rehberliğin tanımındaki ifadelerin çok açık olduğu belirtilerek şöyle devam edildi:

  ”Turistlerin gezi öncesinde seçmiş oldukları dil kullanılarak ülkenin kültür, turizm, tarih, çevre, doğa, sosyal veya benzeri değerleri ile varlıklarının kültür ve turizm politikaları doğrultusunda tanıtılarak gezdirilmesi…” tanımına göre hizmet veren birey Bakanlığımızdan ruhsatname sahibi değilse sahte rehberdir ve bu kişinin bu amaçla istihdamı söz konusuysa buna müsaade edilmemelidir. Sonuç olarak, yerli ve yabancı turistler devlette resmi kaydı olmayan, belgesiz, birikimsiz, yanlış ve ülkemiz aleyhinde anlatım yapan yerli veya yabancı kişilerin eline terk edilmemelidir.”
  [ilgili-haber=17627]

  [ilgili-haber=18011]

  [ilgili-haber=15213]

  [ilgili-haber=18192]

  [ilgili-haber=17951]

  [ilgili-haber=18375]

 • Otel restoranına pompalı tüfekle saldırı!

  Türkiye’nin önemli turizm destinasyonlarından Aydın’ın Kuşadası ilçesinde bir otelin restoranına pompalı tüfekle ateş açıldı.

 • Tur minibüsü bahçe duvarına çarptı: 8 yaralı

  Bursa’da Singapurlu turistleri taşıyan tur minibüsünün bahçe duvarına çarpması sonucu 7’si turist 8 kişi yaralandı.

 • Ülkeden turizm hamlesi! Tarihi kasabada yaşamak isteyene 30 bin Euro verecekler

  Ülkeler son yıllarda bölgeleri canlandırmak ve yeni gezginleri çekmeyi amaçlayan akıllı projelerde birbirleriyle yarışıyor.

 • Turizm tüm pazarlarda büyümeye devam edecek

  Martı Otel İşletmeleri Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nurullah Emre Narin, Türkiye’nin turizm ve yatırım gündemi ile Martı Grubu’nun hedef ve beklentilerine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

 • Göçmenlerin kaldığı otelde yangın!

  Göçmenlerin kaldığı bir otelde çıkan yangın sonrasında alevlerin büyümesi üzerine otelde kalan 200 kişi tahliye edildi.

 • Yunanistan’ın turizm geliri 15,5 milyar avro’ya ulaştı

  Yunanistan’ın 2022 yılı Ocak-Eylül döneminde turizm gelirleri 15,5 milyar Avro’ya ulaştı.

 • Uber Taksi uygulaması Antalya’da

  Global teknoloji platformu Uber, İstanbul, Ankara ve İzmir’den sonra artık Antalya’da. Gerek Antalyalılar, gerekse Antalya’ya gelen yerli ve yabancı bütün turistler, Uber uygulaması üzerinden Uber Taksi çağırabilecek.

 • Moda devi merkez binasını otele dönüştürüyor

  Moda devi genel merkez binasını otele dönüştürme kararı aldığını açıkladı.

 • Turizmde en hızlı ve büyük geri dönüş yapan ülke Türkiye oldu

  Avrupa Seyahat Komisyonu’nun (ETC) Kasım ayı Avrupa Turizm Eğilimleri ve Beklentileri raporunun sonuçları belli oldu.

 • Azerbaycan’da asırlardır sönmeyen bir “Yanardağ”

  Ülkemizde aktif olarak yanardağ bulunmadığı için turizm destinasyonlarımız arasında olmasa da dünyada son yıllarda turistlerin ve dağcıların bu sönmeyen yanardağlar önemli gezi noktaları arasında yer alıyor. Siz de yepyeni rotalarda, yepyeni bu keşif dolu bir seyahat deneyimlemek istiyorsanız çok uzaklara gitmeden Azerbaycan’daki Abşeron Yarımadasını ziyaret edebilir, günümüze kadar yanmaya devam eden Yanardağ’ı ziyaret edebilirsiniz.

 • İşletmecisi iflas eden Hampton By Hilton’un akıbeti belli oldu!

  Kavanlar İnşaat’ın sahibi olduğu Kocaeli Symbol AVM’nin arkasında hizmet veren Hampton By Hilton Hotel, işletmecisi Ever Kocaeli Otelcilik isimli firmanın iflası sonrası hizmetine ara vermiş, çok geçmeden otelin açılmamak üzere kapandığı açıklanmıştı.

  Otelin tamamen kapanmasının ardından binanın ne olacağı uzun süre belirsizliğini korurken bir dönem yurt olarak hizmet vereceği konuşulan binanın iş merkezi olarak da kullanılabileceği iddia edilmişti. Yeni kullanım şekli ile ilgili birçok iddia ortaya atılan binanın iddiaların aksine yeniden otel olarak hizmet vereceği öğrenildi.

  Kiralanacak binanın yeniden otel olacağı öğrenilirken yöneticilerin binayı kiralamaya talip olan firmalarla görüştüğü öğrenildi. 207 oda, teras katı, spor salonu ve daha birçok birim yer alan binanın yeni işletmecisinin oteli nasıl bir düzenle işleteceği henüz netlik kazanmazken icradan satışa çıkan otelin içindeki eşyaların satış kararından vazgeçildiği ve otel üzerindeki icra işlemlerinin sona erdiği öğrenildi.

  Ever Kocaeli Otelcilik tarafından işletilen Kocaeli Hampton By Hilton Hotel’de kullanılan ve Kocaeli İcra Dairesi tarafından satışa çıkarılan toplam 301 kalem malzemenin tamamı için 1 milyon 666 bin 652 TL muhammen bedel belirlenmişti.
  [ilgili-haber=15987]

  [ilgili-haber=17732]

  [ilgili-haber=18777]

  [ilgili-haber=18404]

  [ilgili-haber=18875]

  [ilgili-haber=17374]

  [ilgili-haber=17020]

  [ilgili-haber=7665]

 • Martı Otel’den hisse alım açıklaması!

  Turizm sektörünün çok hızlı büyüdüğünü ve şu anda da ciddi bir talep olduğunu belirten Emre Narin Londra’da geçtiğimiz günlerde gerçekleşen World Travel Market fuarında özellikle İngiliz pazarının önümüzdeki 5 senelik dönemde yüzde 100’ük bir büyüme yasayacağının İngiltere tur operatörleri tarafından ifade edildiğini belirtti. Erken rezervasyon dönemi başlayan iç pazarda da çok ciddi bir talep artışı gözlemlediklerini belirten ve öngörülerinin bu talep artışının tüm pazarlarda önümüzdeki süreçte de devam edeceği yönünde olduğunu kaydeden Narin Turizm Haber Merkezi’ne yaptığı açıklamada şunları söyledi:

  ”Martı Grubu olarak bu sene sezon geç başlamasına rağmen, geçtiğimiz günlerde geleceğe yönelik yaptığımız şirket değerlendirmesinde belirttiğimiz gibi, Nisan – Eylül döneminde geceleme sayısında geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 60’lık bir büyüme kaydettik. Önümüzdeki sene için konjonktürel sıkıntılar yaşanmadığı takdirde geceleme sayımızın yüzde 40 artmasını hedefliyoruz. Ciro bazında ise, su anki veriler ışığında, Euro cinsinden en az yüzde 60’lık bir büyüme olabileceğini düşünüyoruz. Operasyonel olarak en önemli sorunumuz, sektörün tamamını ilgilendiren, ciddi bir istihdam yani kalifiye eleman sıkıntısı. Şu anda çalıştıracak kalifiye eleman bulmakta güçlük çekiyoruz. Bu yüzden de birçok otel grubu gibi biz de yurt dışından personel getirerek, bunu dengelemeye çalışıyoruz. Ülkemizde bu alanda çalışan çok güzel üniversitelerimiz var ama sektörün hızlı büyümesi nedeniyle mezun sayıları ihtiyacımızı karşılamaya yetmiyor. Ayrıca pandemi sürecinde otellerin birçoğu kapalı kaldığından Antalya’dan Anadolu’ya tersine bir göç yaşadık. Bunlar henüz geri dönemediğinden, istihdam sıkıntımız da büyümeye devam etti.”

  Turizm sektöründeki büyümenin yabancı yatırımcıların da sektöre olan ilgisini artırdığına dikkat çeken Martı Otel İşletmeleri Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Narin, şöyle devam etti:

  ”Turizmde yakaladığımız büyüme ivmesi yabancıların da ilgisini artırdı. İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa gibi büyükşehirlerimizde halihazırda yabancı otel zincirleri mevcut. Ancak güney sahillerimize henüz çok daha yer almadılar. Özellikle bu sahillerimize de, yabancı otel zincirlerinin ilgisinin artacağına inanıyorum. Yabancı otel zincirleri sıfırdan başlamak yerine, daha çok birkaç otellik bir portföyle sektöre girip, piyasa paylarını oluşturmaya daha yukarıdan başlamayı tercih ediyorlar. Biz de çok uzun zamandır halka açık, şeffaf yapısı olan bir şirket olarak, buraya girmek isteyen uluslararası zincirlerin ilgi gösterebilecekleri şirketlerden bir tanesiyiz. Bizim hedefimiz, şirketimizi büyüterek, hisse değerini maksimize etmek. Bu konuda önümüze çıkacak fırsatları ya da iş birliği imkanlarını elbette değerlendirebiliriz. Ancak şu an için somut bir şey yok ama olduğu zaman da buna her zaman açık olduk, bundan sonra da açık olmaya devam edeceğiz.”

  Hisse alımlarımız bundan sonra da devam edecek
  Martı Grubu hisselerindeki ortak alımları hakkında da bilgi veren Nurullah Emre Narin, şirket hisselerini almaya devam ettiklerini belirterek şunları söyledi:

  ”Şirketimizin hisselerine yönelik alımlarımıza belli bir seviyeye kadar bundan sonra da devam etmeyi planlıyoruz. Şirketimizin hisse değerinin son zamanlarda çok artması ya da artmaması bizim bu kararlarımızı çok da etkileyen bir faktör değil. Biz işimize inanıyoruz, işimizle varız. Diğer yandan bugünkü enflasyonist ortamda borsadaki hisse değerlemeleri çok hızlı değişiyor. Dolayısıyla şu anda çok pahalı dediğimiz birçok hisse bundan 3-4 ay sonra yatırımcı gözünde çok ucuz hale gelebilir. Geçmiş dönemde hisse alımları yapmıştık, son dönemde de bilançomuzu açıkladıktan sonra da yine alımlar yaptık. Önümüzdeki süreçte de bu alımlara devam etmeyi düşünüyoruz.”

  Yapılandırma sürecimiz sorunsuz devam ediyor
  Martı Grubu olarak, 2021 yılının Şubat ayında ciddi bir yapılandırmaya gittiklerini hatırlatan ve 2030 yılına kadar bir yapılandırma yapıldığını ve bu yapılandırmayı da sorunsuz bir şekilde yürüttüklerini kaydeden Emre Narin şöyle devam etti:

  ”Yapılandırma kapsamında, iki senelik ödemesiz dönemimiz var. Önümüzdeki seneden itibaren de ödemelerimiz başlayacak. Bu yapılandırmanın ardından Martı GYO’da 2021 yazında, Martı Otel İşletmeleri’nde ise bu sene iki sermaye artışımız oldu. Yatırımcılarımız bu sermaye artışlarımızın tamamına ilgi gösterdiler, kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Şu anda şirketimizin finansal stabilitesi artmış durumda, kısa vadeli bütün borçlarımızı minimize ettik. Bilanço yapımızda ve likidite oranlarımızda da bu durum net olarak gözüküyor. Sermayemize göre borçluluk oranlarımız ciddi ölçüde pozitif olarak değişmiş durumda. Sermaye yapımızın, gayrimenkulde yaşanan değerlenmeler doğrultusunda önümüzdeki süreçte daha kuvvetleneceğine inanıyoruz.”
  [ilgili-haber=18882]

  [ilgili-haber=18914]

  [ilgili-haber=17971]

  [ilgili-haber=17374]

  [ilgili-haber=11647]

  [ilgili-haber=18743]

  [ilgili-haber=18581]

  [ilgili-haber=18523]

 • Bodrum rekor kruvaziyer sayısı ile sezonu kapattı

  Muğla’nın Bodrum ilçesinde, turizme değer katan, en önemli yolcu giriş kapılarından birisi olan Bodrum Cruise Port, yılın 101. ve son seferini ağırladı. Sezon boyunca 15 kez Bodrum’u ziyaret etmiş olan, 323 metre uzunluğundaki Costa Venezia ile sezon kapanışı yapıldı.

 • Otel odası satışından saadet zinciri kurup 5 milyon liralık vurgun yaptı!

  İstanbul’da lüks otel odalarını ucuza alıp yaz aylarında turistlere pahalıya satacağını söyleyerek kar vaadiyle çok sayıda kişiyi yaklaşık 5 milyon lira dolandırdığı öne sürülen şüpheli hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

 • İstanbul’un 10 aylık turizm karnesi!

  İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, kente 2022 yılının 10 aylık döneminde 13 milyon 372 bin 526 turistin geldiğimi açıkladı.

 • Türkiye’ye En İyi Turizm Destinasyonu ödülü!

  İstanbul, Lüksün Oscar’ı olarak adlandırılan Seven Stars Luxury Hospitality and Lifestyle Awards’un ödül törenine ev sahipliği yaptı.

 • Dünyaca ünlü Konyaaltı sahilinde balon balığı avı

  Antalya Büyükşehir Belediyesi Akdeniz’deki istilacı türler arasında yer alan balon balığına yönelik farkındalık yaratmak için Balon Balığı Avlama Yarışması düzenledi. Yarışmanın birincisi Emrecan Kara; 1.5 kilo ağırlığında ve 44 santimetre uzunluğunda balon balığı avladı.

 • Rusya, Türkiye turizm pazarında zirvede

  Kültür ve Turizm Bakanlığı, eylülde olduğu gibi ekim ayında Türkiye’ye en fazla turist yollayan ülkenin Rusya olduğunu açıkladı. Rusya, koltuğu Almanya’dan devralmıştı. İlk 10 ayda Rusya’dan gelen turist sayısı 46 milyonu geçti.

 • Ülkede yeni koronavirüs alarmı! Seyahat yasağı ve test yaptırma şartı getirdiler

  Şehrin merkez ilçelerinin büyük bölümünde vatandaşlara mümkün olduğunca evlerinden çıkmamaları tavsiye edilirken, okullarda bugünden itibaren bir hafta çevrim içi eğitime geçildi.

  Günlük vaka sayısının geçen haftadan bu yana ikiye katlandığı son 24 saatte 2 kişinin yaşamını yitirdiği ve hayatını kaybedenlerin 91 yaşındaki bir kadın ve 88 yaşında bir erkek olduğu, her ikisinin halihazırda sağlık sorunları bulunduğu kaydedilirken şehirde önceki gün 87 yaşındaki bir kişinin virüs nedeniyle yaşamını yitirmesi, ülkede yaklaşık 6 ay sonra Covid-19’a bağlı ilk can kaybı olarak kaydedildi.

  Çin’in başkenti Pekin’in merkez ilçeleri Çaoyang, Haydien, Dongçıng, Şiçıng, Tongcou, Fıngtay, Şunyi ve Yançing’de vatandaşlara mümkün olduğunca evlerinden çıkmamaları, ev ve iş arasındaki yolculuklar dışında yolculuk yapmamaları tavsiye edilirken Haydien ilçesinde okullarda bir hafta çevrim içi eğitime geçileceği, Dongçıng, Şiçıng ve Fıngtay’da da yüz yüze eğitime ara verileceği kaydedildi. Bununla birlikte yarıdan itibaren şehir dışından Pekin’e geleceklere başkente varıştan itibaren 3 gün test yaptırma şartı getirildi.

  Ana karasında son 24 saatte hastalık belirtisi gösteren 2 bin 277, göstermeyen 24 bin 547 vaka tespit edildiği açıklanan Çin’de Ulusal Sağlık Komisyonundan yapılan açıklamaya göre günlük vaka sayısının son 1 haftada 20 binin üzerine çıkarken 31 eyalet ve bölgenin 20’sinde 100’den fazla vaka kaydedildi.

  Covid-19 vakalarını ortaya çıktığı yerde bastırmayı ve bulaşma zincirini kesmeyi hedefleyen strateji, karantina, seyahat kısıtlamaları, toplu testler, imalat, ticaret ve hizmetler sektöründeki işletmelerin faaliyetlerinin kısıtlanması veya kapalı devre sürdürülmesi gibi katı ve geniş ölçekli tedbirleri getiren Çin’de tedbirler, hayatın olağan akışına müdahalenin yanında ekonomik maliyeti açısından da tartışmalara yol açıyor.
  [ilgili-haber=18907]

  [ilgili-haber=18905]

  [ilgili-haber=18835]

  [ilgili-haber=18444]

  [ilgili-haber=18073]

 • İstanbul turist sayısında rekora koşuyor!

  İstanbul Valisi Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından İstanbul’a gelen turist sayısı ile ilgili paylaşımda bulundu.

 • Rus turistleri otelden attılar!

  Olağan şekilde otele yerleşen turistlerin gece yarısı otel müdürünün talimatıyla oteli terk etmeye zorlandığı belirtildi.

 • Turizmde artış sürüyor

  Türkiye, 2022 yılının ilk 10 ayında toplam 45 milyon 50 bin 97 ziyaretçiyi ağırladı. İlk 10 aylık dönemde Almanya en çok ziyaretçi gönderen ülke olurken sırasıyla Rusya Federasyonu ikinci, İngiltere de üçüncü sırada yer aldı.

 • Ortağını dolandıran Can Tanrıyar’a mahkemeden tehdit ve şantaj cezası!

  Uçankuş TV için iş insanı ortağını 110 milyon lira dolandırdığı iddia edilen ve mahkeme kararıyla TV kanalı ve bütün malları haczedilen Can Tanrıyar’a bir tokat daha geldi.

 • Türkiye’ye 10 ayda gelen yabancı turist sayısı belli oldu!

  Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 2022 yılının ilk 10 ayında Türkiye’yi ziyaret eden toplam yabancı turist sayısı açıklandı.

 • Kruvaziyer turizmi rekora gidiyor

  2022 yılı ocak-ekim döneminde, Türkiye’ye kruvaziyer gemilerle gelen turist sayısı 948 bini geçerek son 7 yılın rekorunu kırdı.

 • 19 yeni otel geliyor! İşte yatırım yapılacak bölgeler

  Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Eylül 2022 dönemine ilişkin yatırım teşvik belgelerinin listesi açıklandı.

 • Turizmin gelişmesi için etkili denetim yapılmalı

  TÜRSAB D. Karadeniz BTK Başkanı Volkan Kantarcı, yoğun bir turizm hareketinin yaşandığı Trabzon’da bunun sürdürülebilir hale getirilmesi için herkesin üzerine düşen sorumluluklar olduğunu ifade ederek, “Öncelikle üzerinde durulması gereken konulardan biri de denetim ve kayıt dışının önlenmesi” dedi.

 • Antalya’da emlak piyasası Rusların eline geçti

  Son dönemlerde yabancıya konut satışında il sırada yer alan Antalya’da emlak ve gayrimenkul piyasası Rusların eline geçti.

 • KOP İdaresinden turizme baca taktıracak proje

  KOP İdaresi Başkanlığı, Türkiye’nin tam kalbinde yer alan KOP Bölgesini yeni bir turizm çeşitliliği ile dünyayla rekabete hazırlıyor. KOP Başkanı Murat Karakoyunlu, Buharlı Tren Turizmi Projesi ile bacasız fabrika olarak bilinen turizme doğayı kirletmeyen baca eklemek istediklerini söyledi. Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Cüneyt Şapçılar ise projenin 10 üzerinden 10 tam puan aldığını ve kesinlikle uygulanması gerektiğinin altını çizdi.

 • TÜRSAB’dan yasal düzenleme talebi! Acentalar iş yapamaz hale geldi

  Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya yapılacak seçimler öncesinde Bodrumlu turizmcilerle bir araya geldi.

 • ‘Apart oteller bile hala dolu, sezon daha da uzayacak’

  Turizm sezonunun son günleri yaşanırken Antalya şehir merkezi ve tatil bölgelerindeki apart oteller ve pansiyonların hala dolu olduğu bildirildi.

 • Yabancılar 10 ayda 50 bin konut aldı

  Yabancıların Türkiye’de konut alımları, 2022 yılının on ayında 55 bini geçti. Geçen yılki alımlar 44 bin dolayında idi.

 • Otelin camından sarkan kadın kopan tenteyle birlikte yere çakıldı!

  ​​​​​​​İstanbul Bahçelievler’de bir otelin 3. katından sarkan ve pencerenin tentesine tutunan kadın yerinden kopan tenteyle birlikte yere çakıldı.

 • ‘Fethiye’de Spor, Turizmde Rekor’ projesi

  Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın (FTSO) Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) 2021 Teknik Destek Programı kapsamında hibe aldığı ‘Fethiye’de Spor, Turizmde Rekor” projesine ilişkin Gezimanya Kurucu Ortağı ve Proje Danışmanı Murat Özbilgi tarafından FTSO Yönetim Kurulu’na sunum yapıldı.

 • Bakan Karaismailoğlu Türkiye’nin 10 aylık kruvaziyer turizmi karnesini açıkladı!

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu kruvaziyer turizmi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

 • Akıl almaz kaza! Havaalanına inen uçak kamyonla çarpıştı, 2 kişi öldü

  Yolcu uçağı Uluslararası Havalimanı’na indiği sırada yolun kenarındaki kamyona çarptı.

 • Otelde konaklayan Arap turistler üzerinden dolandırıcılık!

  Fırsatçılık yaparak evlerini fahiş fiyata satmak isteyen ev sahipleri dolandırıcıların kurbanı oldu.

 • Otel mutfağında yangın! Çalışanlar hastaneye kaldırıldı

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Girne’nin önemli turizm merkezlerinden Alsancak’ta faaliyet gösteren bir otelin mutfak kısmında yangın çıktı.

  KKTC Polis Basın Subaylığı tarafından yapılan açıklamaya göre, dün akşam saat 21.30 sıralarında otel mutfağı içerisindeki döner makinesinin aşırı derecede ısınıp davlumbaz içerisindeki yağlar ile tavan içerisindeki elyaf malzemeleri tutuşturarak alev alması sonucu meydana gelen yangın neticesinde davlumbaz ve tavan hasar gördü.

  Üç çalışanın yangından etkilenerek hastaneye kaldırıldığını açıklanırken olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.
  [ilgili-haber=18785]

  [ilgili-haber=17708]

  [ilgili-haber=17453]

  [ilgili-haber=18742]

  [ilgili-haber=15362]

  [ilgili-haber=14519]

  [ilgili-haber=18682]

  [ilgili-haber=18405]

 • Turistik destinasyon Mardin betondan kurtarılıyor

  Mardin’in tarihe mal olmuş yapılarının ortaya çıkarılmasına adına başlatılan çalışmalarda şu ana kadar 35 yapının içerisinde olduğu 132 bağımsız bölüm yıkıldı.

 • Salda Gölü’nde kuraklık alarmı; Sular 5 metre çekildi

  Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Erçengiz, Burdur Gölü’nde 19 metre çekilme olduğunu ve hacminin ise yüzde 45’ini kaybettiğini belirterek, ”Salda tarafında çekilme daha derin. Salda Gölü’nde düşeyde 5 metre çekilme var” dedi.

 • Tur midibüsü kazalarına bir yenisi eklendi!

  Turizmin başkenti Antalya’da 15 Alman turisti havalimanına götüren midibüs sürücüsünün kontrolünden çıkarak karşı şeride geçti.

 • Can Tanrıyar’ın sahibi olduğu Uçankuş TV’ye son darbeyi Ali Ağaoğlu vurdu!

  Ünlü iş insanı Ali Ağaoğlu’nun sahibi olduğu Maslak 1453 yerleşkesi içinde bulunan ve magazinci Can Tanrıyar’ın sahibi olduğu Uçankuş TV’nin binasına ikinci kez haciz memurları gitti.

 • Taksici terörü bitmek bilmiyor! Şoför dolandırdığı turistin üzerine…

  Türkiye genelinde taksi ve taksici sorunu her geçen gün büyürken taksi şoförleri, sık sık taksimetre ve turist avıyla gündeme geliyor.

 • Karadeniz turundan dönen tur minibüsü şarampole uçtu!

  Karadeniz turundan dönen tur minibüsü Elazığ’da şarampole uçtu.

 • 1.3 milyon yolcu garantisi verilen havalimanını sadece 238 bin kişi kullandı!

  Açıldığı günden beri tutturamadığı yolcu garanti sayılarıyla gündemden düşmeyen havalimanı bu yıl da hedefi tutturamadı.

 • Otel odasında şüpheli ölüm!

  Turizmin başkenti Antalya’nın Kepez ilçesinde bir kişi kaldığı otelin odasında ölü bulundu.

 • Tur minibüsü devrildi: 20 yaralı

  Elazığ’da tur minibüsünün şarampole devrilmesi sonucu 20 kişi yaralandı. Yaralananların Karadeniz turundan döndükleri öğrenildi.

 • 491 odalı 5 yıldızlı otel icradan satışa çıktı!

  Türkiye’nin önemli turizm destinasyonlarından Aydın Didim ilçesi, Fevzipaşa Mah. Atanajderesi mevkiinde 3177 Ada 19 Parselde (Eski: 101 Ada 132 parselde) kayıtlı 33.338,94 m2 arsa üzerinde bulunan otel icradan satışa çıktı.

 • 2023 sezonuna dair çok olumlu sinyaller aldık

  Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Londra’da düzenlenen ve dünyanın sayılı turizm fuarları arasında yer alan WTM’de 2023 sezonuna dair çok olumlu sinyaller aldıklarını söyledi.

 • TGA adayı Semih Zazaoğlu’na Eskişehirli turizmcilerden tam destek

  Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) İç Anadolu Bölgesi Temsilcisi Adayı Semih Zazaoğlu’nun yaklaşan TGA seçimleri öncesi düzenlediği şehir toplantılarının ilk ayağı Eskişehir’de The Merlot Hotel’in ev sahipliğinde gerçekleşti.

 • Martı GYO’dan önemli başarı

  Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın Genel Kurul’da paylaşılan bilançosunda yatırım amaçlı gayrimenkulde yaşanan yüzde 129’luk artış ile şirket aktif toplamının yüzde 91 büyüyerek 2.133.314.947 TL’ye ulaştığı görüldü. 

 • GastroAntalya kapılarını açtı

  Gastronomi dünyasının profesyonelleri ile genç aşçıları buluşturan GastroAntalya kapılarını açtı. Akdeniz Şefler Kulübü Derneği (ASKDER) tarafından organize edilen ve 24 ülkeden gastronomi sektörünün temsilcilerini genç aşçılarla buluşturan GastroAntalya başladı.

 • Yüz kızartan rapor! Turizmde çocuk istismarında Türkiye vatandaşları başı çekiyor

  Schyst Resande (Dürüst Seyahat) adlı oluşumun yayınlandığı rapor, turizm cenneti olarak adlandırılan birçok destinasyonda küçük yaştaki kız ve erkek çocukların para karşılığında istismar edildiğini ortaya çıkardı.

 • Yazıcı, ”Spor turizminin başkenti olacağız”

  Vali Ersin Yazıcı, Antalyaspor’un ev sahipliğinde bu yıl 2’nci kez düzenlenecek olan “Winter League Convention 2023”ün basın lansmanına katıldı. Organizasyonun Antalya’nın marka değerine katkı sunacağını söyleyen Vali Yazıcı; “Antalya önemli bir spor şehri. İnşallah Antalya’mızı sporun da başkenti yapma yolunda hep birlikte çalışacağız.” dedi.

 • Kış sezonunda daha fazla otel açık kalacak

  Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yaz sezonun geride kaldığı şu günlerde Kemer’de hareketliliğin devam ettiğini belirterek, “Şu an için 16 tesisimiz açık, 2023 yılında bu rakam çok daha fazla artacak” dedi.

 • Bakan Ersoy Türkiye’ye gelen yabancı turist sayısını ve turizm gelirini açıkladı!

  Kültür ve Turizm bakanı Mehmet Nuri Ersoy TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda bakanlığının 2023 yılı bütçesinin sunumunda açıklamalarda bulundu.

 • 230 odalı denize sıfır resort otel yeniden satışa çıktı!

  Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Küçükköy Sarımsaklı Bölgesi geçildiğinde Tuz Gölü olarak bilinen bölgede Çanakkale-İzmir karayoluna cepheli, Ayvalık İlçe merkezine kuş uçuşu 7.5 km mesafede yer alan Bonjo Club Resort Hotel, Ayvalık İcra Dairesi tarafından yeniden satışa çıkarıldı.

  Tuz Gölü olarak bilinen bölgede Çanakkale-İzmir karayoluna cepheli bir konumda yer alan 230 oda 650 yatak kapasiteli çalışır durumdaki Bonjo Club Resort Hotel’de havuz, aqua park ve çeşitli metrekarede dükkanlar yer alıyor.

  Arka kısmında 130 Personel konaklama kapasitesine sahip yaklaşık 600 m2 kullanım alanlı personel lojmanları bulunan, 300 kişilik amfi tiyatronun mevcut olduğu, deniz ile  arasında karayolu bulunan Bonjo Club Resort Hotel’den karayolunun alt bölümünden sağlanan alt geçit ile denize ulaşım sağlanıyor.

  187.816.120 TL muhammen bedelle yeniden icradan satışa çıkarılan Bonjo Club Resort için  ilk satış ihalesi 19/01/2023 günü saat 14:30’da, ikinci satış ihalesi 13/02/2023 saat 14:30’da Ayvalık Adalet Sarayı Arkası Ek Bina Ayvalık İcra Müdürlüğü’nde yapılacak.
  Bonjo Club Resort 11 Mart 2022 ve 31 Ağustos 2022 tarihinde de 41.375.000 TL muhammen bedel ile satışa çıkmış ancak otele alıcı çıkmamıştı.
  [ilgili-haber=18544]

  [ilgili-haber=16901]

  [ilgili-haber=18196]

  [ilgili-haber=18719]

  [ilgili-haber=18512]

  [ilgili-haber=18699]

 • Türk turizmi iklim krizine karşı dünya turizmine yol gösterici olacak

  Yeşil Turizm Sertifikasyon Programı ile 2030 yılına kadar sürdürülebilirlik kriterlerini tamamlamaya hazırlanan sektörde şimdiden 61 tesis sertifikalandırma için ön denetim aşamasında bulunuyor.

 • Turizmciler için yeşil çözümler sergilenecek!

  12. Uluslararası Süs Bitkileri, Peyzaj ve Yan Sanayileri İhtisas Fuarı The Flower and Plant Show, başta oteller olmak üzere turizm tesislerinin peyzaj ihtiyaçlarına tek elden çözümler sunan firmalara ev sahipliği yapacak. Tarsus Türkiye tarafından 16-18 Şubat 2023 tarihlerinde Tüyap Beylikdüzü’nde gerçekleştirilecek.

 • Kültür ve Turizm Bakanlığı kütüphaneci alacak

  Kültür ve Turizm Bakanlığı taşra teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ve Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara göre çalıştırılmak üzere, Kütüphaneci pozisyonuna sözlü sınav ile toplam 110 sözleşmeli personel alımı yapılacak.

 • Üç ülke daha Schengen bölgesine katılıyor

  Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, 3 ülkenin daha Avrupa ülkeleri arasındaki sınır kontrollerini kaldıran Schengen bölgesine katılması yönünde görüş bildirdi.

 • Çatısında yangın çıkan otel alevlere teslim oldu!

  Türkiye’nin önemli turizm destinasyonlarından Bodrum Bitez’de faaliyette olan otelin çatı katında yangın çıktı.

Fethiye’de ki fiyat avantajları: Yapılan araştırmalar da yerli ve yabancı medyada en çok konuşulan Türk turizminin gözbebeği tatil beldeleri araştırıldı. Bu araştırma sonucuna göre; Türk vatandaşları Bodrum’u yabancı vatandaşlar ise daha çok Fethiye’yi tercih ediyorlar. 10 binden fazla basın, tv, internet ve sosyal platform mecrasında yapılan araştırmalara göre; tatil haberlerindeki yükselişin gözlendiği 24 Mayıs ile 24 Haziran tarihleri arasında gündeme en çok gelen tatil beldesi, 29.000 haber ile Muğla’nın Bodrum ilçesi oldu.

Son zamanlarda, ünlü simaların da uğrak yeri haline gelen popülerliğini yükseltmeye devam eden Çeşme ise, 10 bin 583 haber ve sosyal medya paylaşımı ile ikinci sıraya yerleşti. Yine tüm bu haberlere rağmen yabancı basının gözdesi Fethiye oldu. Türk turizmi, dünya genelindeki popülerliğini her geçen gün arttırmasıyla, küresel sosyal medya mecralarında da çok konuşuluyor. Geçtiğimiz yıl 12,7 milyon yabancı turiste ev sahipliği yapan Türkiye, artış hızıyla tüm dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Türk turizm beldeleri, global çaptaki sosyal medya mecrasında, Türkiye’ye göre yüzde 83 daha az konuşulsa da 14 bini aşkın yorum ve paylaşıma konu oldu.

Diğer tatil bölgelerindeki fiyat ve hizmet ücretlerini değerlendirdiğimizde Fethiye’nin harcama giderleri daha düşük ve tatilciler için daha ucuz görünmektedir. Gerek günlük kiralık villa fiyatları gerekse de otel ve apart konaklama fiyatlarında karşılaştırma yapıldığında gecelik fiyatlarda ki uygunluk bölgede dikkat çekmektedir.

Yabancı turistin en çok ilgi gösterdiği Fethiye, 3 binden fazla paylaşıma konu olurken, Türkiye’nin en popüler tatil beldesi Bodrum ise 2 bin 500’den fazla konuşularak listenin 2’nci sırasında yer aldı. 2 bin 500’i aşkın paylaşım ile Pamukkale’nin 3’üncü olduğu listede; Alanya ise 2 bin 400 paylaşım ile en çok konuşulan 4’üncü bölge oldu.

Fethiye’nin gezilecek yerleri:
Kabak Koyu – Ölüdeniz
Bakir doğası ve eşsiz konumuyla Türkiye’de ve dünyada bir eşi daha olmayan Kabak Koyu Ölüdeniz’e yaklaşık 17 km mesafede. Fethiye’den başlayarak Antalya’da son bulan antik Likya Yolu üzerinde bulunan bu koy, gri-beyaz kumları ve masmavi deniziyle huzur dolu. Doğal güzelliğin muhafaza edilmesi amacıyla kaba inşaata izin verilmeyen koyda, kamp alanlarında çadır kurabilir ya da bungolov evlerde kalabilirsiniz.

Kaputaş Plajı – Kaş
Karayolundan 187 basamak inilerek ulaşılan bu plaj, kanyondan akmakta olan suyla deniz suyunun birleştiği bir noktada. Gelen su deniz suyunun soğumasına sebep oluyor. Ayrıca deniz aniden derinleşiyor. Sahildeki kum ve taşlar diğer plajlara göre daha beyaz.

Kelebekler Vadisi – Ölüdeniz
Kelebekler Vadisi, Fethiye Ölüdeniz’e 5 km uzaklıkta, Babadağ’ın eteklerinde bulunuyor. Çevresindeki ortalama 350 m yükseklikteki dağlarla izole bir yapıya sahip. Vadi, yaz-kış akan küçük şelalesi, yeşil bitki örtüsü, rengârenk çiçekleri ve tertemiz deniziyle farklı bir atmosfere sahip. Vadide dünyada ender rastlanan kaplan kelebekleri yaşıyor. Hatta vadinin çağlayanlar bölümündeki kısmında kaplan kelebeği kolonisi barınıyor.
Geceleri hareketli olan ve vadiye ismini veren bu türün yanısıra, tespit edilebilen 35 kadar gündüz, 35 kadar da gece kelebeği bulunuyor. 1. derece doğal sit alanı olduğu için kamp alanında kendi çadırınızı kurabilirsiniz, işletmeden çadır kiralayabilirsiniz ya da bungalovları tercih edebilirsiniz. İşletmeden çıkan sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri gayet lezzetli ve doyurucu oluyor. Kelebekler turuna katılın. Dalış yapın. 7 koylar turu yapın. Faralya köyüne çıkın ve şelale tırmanışına katılın.

İztuzu Plajı – Dalyan
İztuzu, caretta caretta’ların yavrularını emanet ettiği ender plajlardan biri. Dünyada doğallığını koruyan ikinci plaj olma ödülüne de sahip. Bir tarafı tatlı su diğer tarafı ise Akdeniz olan bu plajın dünyada bir benzerinin olmadığı söyleniyor. Dağların dibinden başlayıp, Dalyan Deltası’nın ağzını kapatan plajın kumları altın sarısı ve incecik. Deniz ise kristal berraklığında. Tekne turu yapın. Günbatımını izleyin. Çam ormanında yürüyün.

Patara Plajı
Antalya’nın Kaş İlçesi’nin Kalkan Beldesi’nde bulunan Patara Plajı, Patara Antik Kenti’nin kıyısı. Her yeri açıklık olan kumsalda deniz sürekli olarak dalgalı. 18 km uzunluğu olan plajın en dar alanı 280 metre. Plajın en geniş bölümüyse 1500 metreye ulaşıyor. Bu nedenle ülkemizin en uzun kumsalı… Plajın çevresi özel koruma bölgesi ilan edilmiş. Ayrıca Patara kumsalı deniz kaplumbağalarının yumurta bıraktıkları yerler arasında. Kumda at safarisi yapın. Kaputaş Plajı yakınlarındaki Mavi Marmara’ya tekneyle gidin. Yamaç paraşütü yapın.

Gemiler Koyu
Ölüdeniz’in yakınında bu kadar sessiz bir yer olduğuna inanmak gerçekten çok güç. Etrafı çam ve zeytin ağaçlarıyla dolu, sessiz ve sakin bir koy olan Gemiler Koyu’nda bir kaç güzel restoran bulunuyor. Kafanızı dinlemek ve tatilin keyfini çıkarmak istiyorsanız Gemiler tam size göre…

Günlüklü Koyu
Fethiye yakınında, hafta sonları koyun sürülerinin plaja indiği, etrafı çam ormanları ve sakız ağaçlarıyla kaplı Günlüklü, büyük bir kaçamak isteyenler için iyi bir seçenek. Doğayla iç içe olmak isteyenler Günlüklü Koyu’nda bir tatil deneyimi yaşayabilir.

Kabak Koyu – Ölüdeniz
Bakir doğası ve eşsiz konumuyla Türkiye’de ve dünyada bir eşi daha olmayan Kabak Koyu Ölüdeniz’e yaklaşık 17 km mesafede. Fethiye’den başlayarak Antalya’da son bulan antik Likya Yolu üzerinde bulunan bu koy, gri-beyaz kumları ve masmavi deniziyle huzur dolu. Doğal güzelliğin muhafaza edilmesi amacıyla kaba inşaata izin verilmeyen koyda, kamp alanlarında çadır kurabilir ya da bungolov evlerde kalabilirsiniz. Şelale yürüyüşü yapın. Kanyon gezisine çıkın. Turkuaz Mağara’yı ziyaret edin.

Katrancı Koyu – Fethiye
Katrancı’da sıcacık bir güneş, masmavi bir deniz çam ağaçları altında, eşsiz güzellikler sizleri bekliyor. Katrancı, Muğla – Fethiye mevkiinde, eşsiz deniz keyfi ve cennet yeşili orman güzellikleriyle birlikte huzur verici bir tatil için ideal. Fethiye’ye 15 km. uzaklıktaki Katrancı Tabiat Parkı çam ve Okaliptus ormanı ile iç içedir. Biri kumlu, iki koyu bulunur. Katrancı Koyu’nu günü birlik ziyaret edebileceğiniz gibi, çadırınızda ya da karavanınızda da konaklayabilirsiniz. Restorant yıl boyunca hizmet vermektedir. Çadır Alanı, Restaurant, Soyunma Kabini, Duş, WC, Temiz Su, Market, Piknik Masaları, Çamaşırhane, Çocuklar için Oyun Alanı, Buzdolabı, Şezlong.

Fethiye’de Günlük Ev Kiralamak
Yaz ayları ile birlikte tatilcilerin Kiralık Ev arayışlarıda gittikçe artmaktadır. Destinasyonlar arasında en ön sıralarda yer alan Fethiye bu alanda tatilcilerin yine gözdesi olmuş durumda. Peki Fethiye’de Kiralık Ev ararken nelere dikkat edilmeli ve ne tip yerler tercih edilmelidir?

Kiralık ev’de konaklayan kişi sayısının önemi. Öncelikle aileniz ve kendi içinizde kaç kişi olduğunuzu belirlemeniz gerekmektedir. Böylelikle kaç yetişkin kaç çocuk ve bebek var bunu netleştirirsiniz. Çünkü Fethiye kiralık ev arayışlarınızda bu soru ilk önce size sorulacak olan sorudur. Bu soruya telefonda hemen cevap verebilmeniz için önce bunu netleştirin. Çünkü konaklayacağınız villa, ev, daire ona göre yatak sayısı ve onakları olacaktır. Bu olanaklar sizin ihtiyacınızı karşılamıyor olabilir veya ev sahibi bu imkanları size arttıracaktır.

Kiralık ev’de lokasyonun (konum)’un önemi. Bölgedeki kiralık evlerde konumunuzu iyi belirleyerek güzel bir tatil geçirebilirsiniz. Tatil planı yapmadan önce önceliklerinizi belirleyip bunun üzerinden konum araştırmasına girmelisiniz. Önceliklerden kastımız belki yamaç paraşütü sevdiğiniz için Ölüdeniz tarafını tercih etmeniz gerekebilir. Bir başka sevilen aktivitede rafting olabilir bu durumda Dalaman civarında kalmak isteyebilirsiniz. Kimi tatilciler sadece yüzmek ve suyunu sevdiği için Ölüdenizi tercih ederken kimi tatilciler ise daha sakin koylardan Katrancı, Günlüklü gibi yerleri kendilerine daha yakın görmektedirler. Her ne durumda olursa olsun Kiralık bir villa yada daire seçerken öncelikle markete ve çeşitli mağazalara yakınlığı sizin tatilinizi daha konforlu geçirmenizi sağlayacaktır.

Eğer merkezden çok uzakta bir konaklama yeri tercih ettiyseniz de alışverişinizi önceden yapıp dolabınızı doldurmanız gerekir. Mesafe ve uzaklıklar kişilere göre farklı algılanabilir. Örneğin 5 km büyük şehirde yaşayan birisi için çok yakın bir mesafedir. Ancak hava sıcaklığı ve iklim şartları değiştikçe bu mesafe gerçekten uzak sayılabilir. Ayrıca bulunulan konumda diğer evlerin durumu, sokağın görüntüsü de ayrıca önem arz etmektedir.
Özellikle bazı yerler gece kondu mahallesi veya göçmen mahallesi olabilir. Bunları öncelikle google haritalar üzerinden teyit etmeniz yerinde bir karar olacaktır.

Bununla birlikte gürültü oranı da tatilcileri zaman zaman rahatsız eden bir diğer unsurdur. Mesela kiralanan evin yakınında bir okul bahçesi veya bir toplanma alanı olması durumunda yaz akşamları yapılan düğünlerin gürültüsüne maruz kalabilirsiniz. Diğer bir örnek ise eğer yakınınızda bir Cami bulunuyorsa bu sefer sabah çok erken saatlerde ezan sesi konaklayanları uyandırabilir. Bütün bunları göz önünde bulundurarak Fethiye’de kiralık bir ev ararken konumuna dikkat ediniz.

Fethiye müstakil villa kiralık rezervasyonlarınızı ayrıca Airbnb sayfamızdan da yapabilirsiniz.
https://www.airbnb.com/users/show/223450855

Fethiye müstakil villa kiralık