Gezilecek yerler

Help Beach

Help Beach bölgenin ücretli plajlarından ve oldukça güzel ve nezih bir yerdir. Gitmeden önce arayıp rezervasyon yaptıkmak oldukça iyi olur. Çünkü bazı günler yoğun olabilmektedir. Ayrıca şezlongunuzu eğer sesten rahatsız olmak istemiyorsanız hopörlör kolonunun altında olmaması için ilgiliye tarifte bulunmanız iyi olacaktır. Ama yok sesten ben rahatsı olmam müzik hoşuma gider derseniz sorun yoktur. Yemekler oldukça lezzetli ancak fiyatları kontrol edip sipariş vermeniz yerinde olacaktır.

Çalış Plajı

Bölgedeki en güzel plajlardan biri olan Çalış Plajı, kilometrelerce uzunluktaki geniş plajının yanı sıra otel, restoran ve hediyelik eşya dükkanlarıyla konuklarına sesleniyor. Akşamları ılık ılık esen yaz esintilerine karşı yürümek isteyenler için muhteşem bir görsel şölen sunan Çalış Plajı, aileler için ideal bir tatil mekanı olarak da beğeni kazanıyor.

Ölüdeniz

Likyalılarda ışık ve güneş diyarı, Ortaçağ’da “Uzak Diyar” olarak tanınan, Anadolu’nun güneybatısındaki Teke Yarımadası’nda bulunan Türkiye’nin önemli doğal güzelliklerinden biri… Adıyla müstesna olan Ölüdeniz, tatilcilerin uğramadan geçmediği bir nokta. Tatilciler doğa harikası bu yerde buranın muhteşem güzelliğinde, su sporları yapıyor. Rüzgar sörfü ve kite sörf başta olmak üzere su kayağı, wakeboard gibi aktiviteler de ilgi geçiyor. Ayrıca yamaç paraşütü yapanları uçarken izlemek, iniş yaptıkları yerde onları karşılamak için harika bir nokta. Özellikle sıcak yaz aylarında Belcekız da kampınızı kurup soğuk suları seven misafirlerim için harika bir noktadır.

Kelebekler Vadisi Plajı

Kelebekler vadisi ve kabak koyu harika bir yazlık yerdir. Fethiye’nin olduğu kadar Türkiye’nin de doğal güzelliklerinden biri olan Kelebekler Vadisi, 350 metreye ulaşan sarp kayalıklarıyla çevirili. İsmini; barındırdığı 80’den fazla kelebek türünden ve özellikle Kaplan kelebeğinden alan vadi, muhteşem atmosferiyle konuklarına unutamayacakları anılar bırakıyor. Tarihi Likya Yolu üzerinde bulunan Kabak Koyu ise Türkiye’nin ve dünyanın en güzel koylarından birisi. Türkiye’nin her bölgesinden ve her kesiminden insanı konuk eden Kabak Koyu, doğasıyla herkesi kendine hayran bırakıyor.

Fethiye Sahili

Adalar Turu: 12 ADALAR TURU İLE EŞSİZ DOĞAL GÜZELLİKLERİ KEŞFET! Fethiye gelip de günlük teknelerle 12 Adalar turuna çıkmadan olmaz… Tatilcilerin bu tura mutlaka bir gün ayırmaları gerekiyor. Turlar genellikle sabah 10 gibi hareket ederler. Oraya erken gidip bilet işlemlerini gerçekleştirmeniz yerinde olacaktır. Bazı durumlarda akşamdan rezervasyonlarınızı yapmanız daha yerinde olacaktır. Adalar turunda tekneler bir çok adayı gezip her adada yüzmek için belli bir süre kalmaktadır. Tur esnasında yemek molası verilip balık veya tavuk olacak şekilde belli bir menüsü vardır. Bazı turlar herşey dahil menü sunsada bazılarında içecekler ücrete tabidir. Ancak mutlaka yaşanması gereken bir deneyimdir. Dönüşleri ise akşam 18:00-19:00 arasını bulmaktadır. Keyifli saatler geçireceğiniz güzel bir alternatiftir.

Mendos Caddesi

Fethiye-Ölüdeniz’de gidip de yamaç paraşütü yapmadan dönülmez. Babadağ’ın eteklerine çıkıp Ölüdeniz’in muhteşem manzarasına karşı kuş gibi süzülmek kim istemez! Paraşüt konusunda hiç deneyimi olmayanlar bile profesyonel hocalar eşliğinde yamaç paraşütü heyecanını yaşayabiliyor. Konu paraşüt fiyatlarına geldiğinde ise biraz çeşitlilik gösterebiliyor. Paraşütle atlarken fotoğraf çektirmek istediğinizde de fiyatlar bir tık daha yukarı çıkıyor. Ama bu muhteşem deneyimi ölümsüzleştirmek isteyeceksiniz. Çok iyi hocalar ve şirketler mevcuttur. Uçuş sonrası ölüdeniz de sularda serinlemek tüm stresinizi atmanıza yardımcı olacaktır.

Günlüklü Plajı

Kelebekler Vadisi ve Kabak Koyu’ndan sonraki önemli koylardan biri olan Cennet Koyu, diğer adıyla Balartı Koyu, muhteşem doğasıyla konuklarını kucaklıyor. Görkemli dağlarının kucakladığı vadi, aynı güzellikteki turkuaz rengi denizi ve beyaz kumsalıyla sanki cenneti temsil ediyor. Gidilmesi gereken yerlerdendir. Yanınıza piknik sepetinizi almanız iyi olacaktır. Yakınlarda alışveriş imkanı zor ancak doğa ile iç içe olacağınız muhteşem bir koydur.

Katrancı Orman Kampı

Katrancı Tabiat Parkı ise çam ve okaliptüs ağaçları ile kaplı ormanı, 2 ayrı koydan oluşan denize girme imkanı bulunan, yıllardır çadır ve karavancı müşterilerin tercih ettiği doğa ile iç içe bir tabiat parkıdır.

Saklıkent Milli Parkı

Fethiye’nin konuklarına sunduğu önemli yerlerden biri de Saklıkent Kanyonu. Doğanın insanlığa bahşettiği kanyon, günü birlik ziyaret için oldukça ideal bir rota. Fethiye’den arabayla bir saatlik uzaklıkta bulunan Saklıkent Milli Parkı herkesin ziyaret etmesi gereken eşsiz güzelliklerdendir. Yanınıza piknik sepetinizi ve yürüyüş için deniz ayakkabılarınızı almayı unutmayın. Ayrıca gezi esnasında baret takmanızı tavsiye ederim. Yüksek kayalardan aşağıya taş parçası düşmesi riskli olabilir.