İzmir’deki otel inşaatında feci kaza! Ölü ve yaralılar var

İzmir’in Bornova ilçesinde, bir otel inşaatındaki kule vincin bir kısmının devrilmesi sonucunda meydana gelen kaza sonrasında ihbar ile olay yerine çok sayıda sağlık ve itfaiye ekibi sekvk edildi.

Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, ilçede inşaatı süren bir otele ait vincin devrilmesi sonucu 4 işçinin yaşamını yitirdiği, 2 işçinin yaralandığı, 2 işçinin de kayıp olduğu değerlendirilen olaya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi:

”Olayda 4 canımız vefat etti, inşallah enkazdaki diğer kişilere de sağ salim ulaşılır. Bu olay bizi derinden üzdü. Sorumluluk alanı olarak burada birtakım şeyler konuşuldu. Ben size doğrusunu söyleyeyim. Yerel yönetimler imar kanununun ilgili maddesine göre sorumluluk alanını yapı denetim firması, müteahhit ve şantiye şefi olarak 3 gruba devreder. Yani bu kaza ile ilgili belediyeyle alakalı bir ilişki yoktur. Bunun bilinmesini isterim. Bizler ruhsatları verdikten sonra inşaat bitiminden sonraki kontrollerden sorumluyuz. Bu durumu açıklamak istedim. Hepimizin başı sağ olsun.”

Vinç parçalarının bazılarının işçilerin kaldığı konteynerin üzerine düştüğü, ilk belirlemelere göre 5 kişinin hayatını kaybettiği 2 kişinin ise yaralandığı feci kazanın yaşandığı otel inşaatına gelen İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger burada yaptığı açıklamada şunları söyledi:
”Bornova ilçemizde bir inşaatta vinç yükseltme çalışması esnasında meydana gelen kazada maalesef 5 vatandaşımız vefat etmiştir. 2 kişi de yaralımız vardır. Şehrimize geçmiş olsun.”

[ilgili-haber=18262]

[ilgili-haber=16641]

[ilgili-haber=19079]

[ilgili-haber=19161]

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy