Sinan Ateş’e suikast düzenleyenlerin daha önce de bir otele saldırdıkları ortaya çıktı!

Kocaeli’nin Darıca ilçesi Pelin Caddesi’nde bulunan bir otel, 11 Ekim’de yüzü kar maskeli bir grup tarafından baskına uğramış, şahıslar ellerindeki tabancalarla otelin restoran bölümüne kurşun yağdırmışlardı. Mermilerin isabet ettiği Nurgül Ş. ile ismi öğrenilemeyen bir kişinin yaralandığı olayda zanlılar kaçmıştı.

Konuyla ilgili güvenlik güçleri tarafından başlatılan çalışmada izlerine ulaşılan saldırganların, Ankara’da eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş’e suikast düzenleyen kişiler olduğu ortaya çıkarken cinayetin organizatörlerinden Doğukan Çep ile firari tetikçi Eray Özyağcı’nın bu olayın da failleri olduğu aktarıldı.

Çep sorgusunda otele birisini öldürmeye gittiklerini, saldırıdan sonra geldikleri araçla kaçtıklarını ve başka birini daha yaraladıklarını daha sonradan öğrendiklerini söylediği belirtilirken Sinan Ateş ve arkadaşı Selman Bozkurt, 30 Aralık’ta, Çankaya ilçesi Kızılırmak Mahallesi’nde motosikletli şüphelinin silahlı saldırısına uğramıştı. Başından vurulan Ateş, olay yerinde hayatını kaybetmiş, arkadaşı ise omzundan yaralanmıştı.
[ilgili-haber=18729]

[ilgili-haber=19231]

[ilgili-haber=19144]

[ilgili-haber=19181]

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Generated by Feedzy