Yasal Uyarı

Avrupalı ​​Olmayan Kullanıcılar için Hizmet Şartları
Bu Koşulların 23. Bölümü, Amerika Birleşik Devletleri’nde Airbnb’ye karşı yapılan tüm iddialar için geçerli olan bir tahkim anlaşması ve toplu davadan feragat içerir. Lütfen onları dikkatlice okuyunuz.

Bu Hizmet Koşulları (“Koşullar”), Airbnb’nin web sitelerini, uygulamalarını ve diğer tekliflerini (topluca “Airbnb Platformu”) kullanımınızı yöneten Airbnb ile aranızdaki bağlayıcı bir yasal sözleşmedir. Bu Koşullarda kullanıldığında, “Airbnb”, “biz”, “bize” veya “bizim” ifadeleri, sözleşme yaptığınız Çizelge 1’de belirtilen Airbnb tüzel kişiliğini ifade eder.

Airbnb Platformu, kullanıcıların (“Üyelerin”) hizmetleri yayınlamasına, teklif etmesine, aramasına ve rezervasyon yapmasına olanak tanıyan çevrimiçi bir mekan sunar. Hizmetleri yayınlayan ve sunan Üyeler “Ev Sahipleri” ve hizmetleri arayan, rezervasyon yapan veya kullanan Üyeler “Misafir”dir. Ev sahipleri konaklama (“Konaklamalar”), etkinlikler, geziler ve etkinlikler (“Deneyimler”) ve çeşitli seyahat ve diğer hizmetler (topluca “Ev Sahibi Hizmetleri” ve her Ev Sahibi Hizmeti teklifi, bir “Kayıt”) sunar. Airbnb Platformunun birçok özelliğine erişmek ve kullanmak için bir hesap açmanız ve hesap bilgilerinizi doğru tutmanız gerekir. Airbnb Platformunun sağlayıcısı olarak Airbnb, herhangi bir Kayıt veya Ev Sahibi Hizmetine sahip değildir, bunları kontrol etmez, teklif etmez veya yönetmez. Airbnb, Ev Sahipleri ve Misafirler arasında doğrudan akdedilen sözleşmelerin tarafı değildir ve Airbnb bir emlak komisyoncusu veya sigorta şirketi değildir. Airbnb, Ödemeler Hizmet Şartlarında (“Ödeme Şartları”) belirtilenler dışında herhangi bir Üye için herhangi bir sıfatla bir acente olarak hareket etmez. Airbnb’nin rolü hakkında daha fazla bilgi edinmek için Bölüm 16’ya bakın.

Kişisel verileri toplamamızı ve kullanmamızı açıklayan Gizlilik Politikamız ve Airbnb ödeme kuruluşları tarafından Üyelere sağlanan tüm ödeme hizmetlerini (“Airbnb Ödemeleri”) yöneten Ödeme Koşullarımız gibi bu Koşulları tamamlayan diğer koşul ve politikaları sürdürüyoruz.

Ev Sahipliği Yapıyorsanız, Ev Sahibi Hizmetleriniz için geçerli olan tüm yasaları, kuralları, düzenlemeleri ve üçüncü taraflarla yapılan sözleşmeleri anlamaktan ve bunlara uymaktan sorumlusunuz.

Misafir Şartları

1. Misyonumuz .

Misyonumuz, her yere ait olabileceğiniz bir dünya yaratmaktır. Kulübelerden kalelere ve yemek kurslarına kadar, seyahat etmeyi sevdiğiniz yola uyanları bulmak için milyonlarca Listeye göz atın. Açıklamayı ve fotoğrafları, Ev Sahibi profilini ve Misafir yorumlarını inceleyerek bir Kayıt hakkında daha fazla bilgi edinin. Sorularınız varsa, Host’a mesaj atmanız yeterlidir.

2. Airbnb’de Arama ve Rezervasyon .

2.1 Arama . Ev Sahibi Hizmetinin türü, seyahat hedefi, seyahat tarihleri ​​ve misafir sayısı gibi kriterleri kullanarak Ev Sahibi Hizmetlerini arayabilirsiniz. Arama sonuçlarınızı hassaslaştırmak için filtreleri de kullanabilirsiniz. Arama sonuçları, aramanızla ve diğer kriterlerle alaka düzeyine göre belirlenir. Alaka düzeyi, fiyat, müsaitlik durumu, İncelemeler, müşteri hizmetleri ve iptal geçmişi, popülerlik, önceki seyahatler ve kaydedilen Listeler, Ev Sahibi gereksinimleri (örneğin minimum veya maksimum geceler) ve daha fazlası gibi faktörleri dikkate alır. Yardım Merkezimizde arama sonuçları hakkında daha fazla bilgi edinin .

2.2 Rezervasyon . Bir Kayıt rezervasyonu yaptığınızda, Kayıt fiyatı, Airbnb’nin hizmet ücreti gibi geçerli ücretler , çevrimdışı ücretler , vergiler ve ödeme sırasında tanımlanan diğer tüm öğeler (topluca “ Toplam Fiyat ”) dahil olmak üzere rezervasyonunuz için tüm ücretleri ödemeyi kabul etmiş olursunuz . Ayrıca Airbnb Payments’in herhangi bir güvenlik teminatı tahsil edebileceğini ve tahsil edebileceğini kabul ediyorsunuz.ödeme sırasında tanımlanır. Rezervasyon onayını aldığınızda, doğrudan sizinle Ev Sahibi arasında bir Ev Sahibi Hizmetleri sözleşmesi (bu Şartlarda bazen rezervasyon olarak adlandırılır) oluşturulur. İptal politikası ve Listede veya ödeme sırasında tanımlanan diğer kurallar, standartlar, politikalar veya gereksinimler Ev Sahibi ile olan sözleşmenizin bir parçasını oluşturur. Bazı Ev Sahiplerinin, Ev Sahibi Hizmetlerini sağlamak için bir yardımcı ev sahibiyle veya bir ekibin parçası olarak çalıştığını unutmayın.

2.3 Konaklama Rezervasyonları . Konaklama rezervasyonu, Konaklama Tesisine giriş, konaklama ve Kullanım için sınırlı bir lisanstır. Ev Sahibi, kaldığınız süre boyunca, (i) makul ölçüde gerekli olduğu, (ii) Ev Sahibi ile yaptığınız sözleşmenin izin verdiği ve (iii) yürürlükteki yasalara uygun olduğu ölçüde Konaklama Tesisine yeniden girme hakkını saklı tutar. Çıkıştan sonra kalırsanız, Ev Sahibi, makul süre aşımı cezaları vermek de dahil olmak üzere, geçerli yasalara uygun bir şekilde sizi ayrılmaya zorlama hakkına sahiptir. İzin verilen maksimum Misafir sayısını geçemezsiniz.

2.4 Deneyimler ve Diğer Ev Sahibi Hizmetleri için Rezervasyonlar . Bir Deneyim veya başka bir Ev Sahibi Hizmeti rezervasyonu, size o Ev Sahibi Hizmetine katılma, katılma veya onu kullanma hakkı verir. Sizin ve davet ettiğiniz herkesin asgari yaş, yeterlilik, zindelik veya diğer gereksinimleri karşıladığını doğrulamaktan siz sorumlusunuz. Ev Sahibi Hizmetine katılma, katılma veya Ev Sahibi Hizmeti’ni kullanma yeteneğinizi etkileyebilecek herhangi bir tıbbi veya fiziksel durumu veya diğer koşulları Ev Sahibine bildirmekten siz sorumlusunuz. Açıkça izin verilen durumlar dışında, rezervasyon işlemi sırasında ek konuk olarak dahil edilmedikçe hiç kimsenin bir Ev Sahibi Hizmetine katılmasına izin veremezsiniz.

3. İptaller, Seyahat Sorunları, İadeler ve Rezervasyon Değişiklikleri .

3.1 İptaller, Seyahat Sorunları ve Para İadeleri . Genel olarak, Misafir olarak bir rezervasyonu iptal ederseniz, size iade edilen tutar, o rezervasyon için geçerli olan iptal politikasına göre belirlenir. Ancak bazı durumlarda, diğer politikalar önceliklidir ve size hangi tutarın iade edileceğini belirler. Kontrolünüz dışında bir şey sizi bir rezervasyonu iptal etmeye zorlarsa, Hafifletici Koşullar Politikamız kapsamında kısmi veya tam bir geri ödeme almaya hak kazanabilirsiniz . Ev Sahibi iptal ederse veya bir Seyahat Sorunu yaşarsanız ( Misafir Geri Ödeme Politikamızda tanımlandığı gibi), Misafir Geri Ödeme Politikası kapsamında yeniden rezervasyon yardımı veya kısmi veya tam geri ödeme almaya hak kazanabilirsiniz.. Belirli Listeleme kategorileri için farklı politikalar geçerlidir; örneğin, Experiences rezervasyonları, Experiences Misafir Geri Ödeme Politikası’na tabidir . Neyin kapsandığı ve her durumda hangi geri ödemenin uygulanacağı hakkında ayrıntılar için her bir Politikaya bakın.

3.2 Rezervasyon Değişiklikleri . Misafirler ve Ev Sahipleri, Airbnb Platformu veya doğrudan Airbnb müşteri hizmetleri aracılığıyla kendi adlarına yapmayı kabul ettikleri tüm rezervasyon değişikliklerinden (” Rezervasyon Değişiklikleri “) sorumludur ve herhangi bir Rezervasyonla ilişkili tüm ek tutarları, ücretleri veya vergileri ödemeyi kabul ederler. değişiklik.

4. Sorumluluklarınız ve Risk Varsayımınız .

4.1 Sorumluluklarınız . Kendi eylem ve ihmallerinizden siz sorumlusunuz ve ayrıca herhangi bir Konaklama, Deneyim veya diğer Ev Sahibi Hizmetine katılmaya veya bunlara erişim sağlamaya davet ettiğiniz kişilerin eylem ve ihmallerinden de siz sorumlusunuz. Örneğin, bu şu anlama gelir: (i) Konaklama Tesisini (ve ilgili kişisel mülkü) geldiğiniz zamanki durumunda bırakmaktan siz sorumlusunuz ve (ii) dürüstlük içinde hareket etmeli, başkalarına saygılı davranmalı ve aşağıdakilere uymalısınız. her zaman geçerli yasalar. Reşit olmayan ek bir misafir için rezervasyon yapıyorsanız veya bir Ev Sahibi Hizmetine reşit olmayan birini getirirseniz, reşit olmayan kişi adına hareket etmeye yasal olarak yetkili olmanız gerekir ve bu reşit olmayan kişinin gözetiminden yalnızca siz sorumlusunuz.

4.2 Risk Varsayımınız . Birçok faaliyetin yapısal riskler taşıdığını ve geçerli yasaların izin verdiği azami ölçüde, Airbnb Platformuna ve herhangi bir İçeriğe (Bölüm 10’da tanımlandığı gibi) erişiminizden ve bunları kullanımınızdan kaynaklanan tüm riski üstlendiğinizi kabul edersiniz. herhangi bir Konaklama Yerinde kalışınız, herhangi bir Deneyime katılımınız, diğer herhangi bir Ev Sahibi Hizmetini kullanımınız veya diğer Üyelerle şahsen veya çevrimiçi olarak kurduğunuz diğer etkileşimler. Bu, sizin için uygun olup olmadığını belirlemek için bir Barındırma Hizmetini araştırmak sizin sorumluluğunuzda olduğu anlamına gelir. Örneğin, Barındırma Hizmetleri hastalık, bedensel yaralanma, sakatlık veya ölüm riski taşıyabilir ve bu Barındırma Hizmetlerine katılmayı seçerek bu riskleri özgürce ve isteyerek üstlenirsiniz.

Ev Sahibi Şartları

5. Airbnb’de Barındırma .

5.1 Ana Bilgisayar . Bir Ev Sahibi olarak Airbnb, Konaklamanızı, Deneyiminizi veya diğer Ev Sahibi Hizmetlerinizi canlı Misafir topluluğumuzla paylaşma ve bunu yaparak para kazanma fırsatı sunar. Bir Liste kaydı oluşturmak kolaydır ve nasıl ev sahipliği yaptığınızın kontrolü sizdedir – her bir Liste için fiyatınızı, müsaitliğinizi ve kurallarınızı belirleyin.

5.2 Misafirlerle Anlaşma . Bir rezervasyon talebini kabul ettiğinizde veya Airbnb Platformu aracılığıyla bir rezervasyon onayı aldığınızda, doğrudan Misafir ile bir sözleşme akdetmiş olursunuz ve Ev Sahibi Hizmetinizi Kaydınızda belirtilen şartlar ve fiyat kapsamında sunmaktan sorumlu olursunuz. Ayrıca her rezervasyon için Airbnb’nin hizmet ücreti (ve geçerli vergiler ) gibi geçerli ücretleri ödemeyi kabul ediyorsunuz . Airbnb Payments, biz ve siz farklı bir yöntemi kabul etmediğiniz sürece, borçlu olduğunuz tutarları ödemenizden düşecektir. Misafirlerle yapacağınız herhangi bir ek sözleşmeye dahil ettiğiniz tüm şartlar, politikalar veya koşullar: (i) bu Koşullar ve Politikalarımızla tutarlı olmalıdır., ve İlanınızda sağlanan bilgiler ve (ii) İlan açıklamanızda belirgin bir şekilde ifşa edilecektir.

5.3 Ev Sahiplerinin Bağımsızlığı . Airbnb ile ilişkiniz, Airbnb’nin bir çalışanı, acentesi, ortak girişimcisi veya ortağı değil, bağımsız bir kişi veya tüzel kişidir, ancak Airbnb Payments’in Ödeme Koşullarında açıklandığı gibi bir ödeme tahsilat acentesi olarak hareket etmesi dışında. Airbnb, Ev Sahibi Hizmetinizi yönlendirmez veya kontrol etmez ve Ev Sahibi Hizmetlerini sunup sunmama ve ne zaman ve hangi fiyattan ve hangi koşullarda sunacağınız konusunda tam takdir yetkisine sahip olduğunuzu kabul edersiniz.

6. Kaydınızı Yönetme .

6.1 Kaydınızı Oluşturma ve Yönetme . Airbnb Platformu, bir Kayıt oluşturmanızı ve yönetmenizi kolaylaştıran araçlar sağlar. Kaydınız, Ev Sahibi Hizmetiniz, fiyatınız, temizlik ücretleri, tesis ücretleri, güvenlik teminatları, çevrimdışı ücretler gibi diğer ücretler hakkında tam ve doğru bilgileri içermelidir.ve Misafirleriniz veya Kaydınız için geçerli olan tüm kurallar veya gereksinimler. Listeleme bilgilerinizi (takvim müsaitliği dahil) ve içeriğinizi (fotoğraflar gibi) her zaman güncel ve doğru tutmaktan siz sorumlusunuz. Ev Sahibi Hizmetleriniz için uygun sigorta almanızı ve kapsam ayrıntıları ve istisnalar dahil olmak üzere politika hüküm ve koşullarını dikkatlice incelemenizi öneririz. Konaklama başına yalnızca bir Kayıt tutabilirsiniz, ancak birden fazla kalacak yeri varsa, tek bir tesis için birden fazla Kaydınız olabilir. Herhangi bir Deneyim teklifi, Deneyim Ev Sahipleri için Ek Koşullarımıza tabidir .

6.2 Yasal Yükümlülüklerinizi Bilin. Listeleme veya Barındırma Hizmetleriniz için geçerli olan tüm yasaları, kuralları, düzenlemeleri ve üçüncü taraflarla yapılan sözleşmeleri anlamaktan ve bunlara uymaktan siz sorumlusunuz. Örneğin: Bazı ev sahipleri ve kiralamalar veya ev sahibi ve kat mülkiyeti birliği kuralları, alt kiralamayı, kısa süreli kiralamaları ve/veya uzun süreli konaklamaları kısıtlar veya yasaklar. Bazı şehirlerde, konut mülklerinin kısa süreli kiralanmasını kısıtlayan imar veya diğer yasalar vardır. Bazı yargı bölgeleri, Ev Sahiplerinin belirli Ev Sahibi Hizmetlerini (kısa süreli kiralamalar, uzun süreli konaklamalar, yemek hazırlama, satış için alkol servisi, rehberlik turları veya araç kullanma gibi) sağlamadan önce kaydolmasını, izin almasını veya lisans almasını gerektirir. Bazı yerlerde, sunmak istediğiniz Ev Sahibi Hizmetleri tamamen yasaklanmış olabilir. Bazı yargı bölgeleri, Konaklama Yerinizde kalan Misafirleri kaydetmenizi gerektirir. Bazı yargı bölgelerinde, Misafirler için kiracılık hakları ve Ev Sahipleri için ek yükümlülükler oluşturan yasalar vardır. Örneğin, bazı yerlerde daha uzun konaklamalar için geçerli olabilecek ev sahibi-kiracı, kira kontrolü ve tahliye yasaları vardır. Sunmayı planladığınız Ev Sahibi Hizmetleri için hangi kuralların geçerli olduğunu öğrenmek için yerel kurallarınızı kontrol edin. Yasal gerekliliklerle ilgili olarak sağladığımız bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve yükümlülüklerinizi bağımsız olarak onaylamanız gerekir. Misafirlerin ve diğer kişilerin kişisel verilerini yürürlükteki gizlilik yasalarına ve bizim de dahil olmak üzere bu Koşullara uygun olarak işlemekten ve kullanmaktan siz sorumlusunuz. Sunmayı planladığınız Ev Sahibi Hizmetleri için hangi kuralların geçerli olduğunu öğrenmek için yerel kurallarınızı kontrol edin. Yasal gerekliliklerle ilgili olarak sağladığımız bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve yükümlülüklerinizi bağımsız olarak onaylamanız gerekir. Misafirlerin ve diğerlerinin kişisel verilerini yürürlükteki gizlilik yasalarına ve bizim de dahil olmak üzere bu Koşullara uygun olarak kullanmaktan ve kullanmaktan siz sorumlusunuz. Sunmayı planladığınız Ev Sahibi Hizmetleri için hangi kuralların geçerli olduğunu öğrenmek için yerel kurallarınızı kontrol edin. Yasal gerekliliklerle ilgili olarak sağladığımız bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve yükümlülüklerinizi bağımsız olarak onaylamanız gerekir. Misafirlerin ve diğer kişilerin kişisel verilerini yürürlükteki gizlilik yasalarına ve bizim de dahil olmak üzere bu Koşullara uygun olarak işlemekten ve kullanmaktan siz sorumlusunuz.Ana Bilgisayar Gizlilik Standartları . Yerel yasaların nasıl uygulanacağı hakkında sorularınız varsa, her zaman yasal tavsiye almalısınız.

6.3 Arama Sıralaması . Listelerin Airbnb Platformunda arama sonuçlarındaki sıralaması, aşağıdaki ana parametreler de dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlıdır:

 • Misafir arama parametreleri (örneğin Misafir sayısı, seyahatin süresi ve süresi, fiyat aralığı),
 • Kayıt özellikleri (ör. fiyat, takvim kullanılabilirliği, resimlerin sayısı ve kalitesi, İncelemeler, Ev Sahibi Hizmetinin türü, Ev Sahibi durumu, Kayıt yaşı, ortalama Misafir popülaritesi),
 • Misafir rezervasyon deneyimi (örn. Müşteri hizmetleri ve Ev Sahibinin iptal geçmişi, rezervasyon kolaylığı),
 • Ev sahibi gereksinimleri (örneğin minimum veya maksimum geceler, rezervasyon bitiş zamanı) ve
 • Konuk tercihleri ​​(örn. önceki geziler, kayıtlı Kayıtlar, Konuğun arama yaptığı yer).

Arama sonuçları, mobil uygulamamızda web sitemizde göründüğünden farklı görünebilir. Airbnb, Ek bir ücret ödeyerek Ev Sahiplerinin Airbnb Platformunda aramada veya başka bir yerde Kayıtlarını tanıtmasına izin verebilir. Kaydınızın arama sonuçlarında nasıl görüneceğini belirleyen faktörler, mevcut promosyon programlarımız (varsa) ve tanıtılan İçeriği nasıl belirlediğimiz hakkında daha fazla bilgiyi Yardım Merkezimizde bulabilirsiniz .

6.4 Sorumluluklarınız . Kendi eylem ve ihmallerinizden sorumlu ve yükümlüsünüz ve ayrıca Barındırma Hizmetlerinizin sağlanmasına katılmasına izin verdiğiniz herhangi birinin eylem ve ihmallerinden de siz sorumlusunuz. Fiyatınızı belirlemekten ve İlanınız için kurallar ve gereksinimler oluşturmaktan siz sorumlusunuz. Kayıt açıklamanızda tüm ücretleri ve ücretleri açıklamanız gerekir ve Çevrimdışı Ücret Politikamız tarafından açıkça yetkilendirilenler dışında Airbnb Platformu dışında herhangi bir ek ücret veya ücret tahsil edemezsiniz . Misafirleri, Platform Dışı Politikamızı ihlal edecek şekilde Airbnb Platformu dışında üçüncü taraf hesapları oluşturmaya, inceleme göndermeye, iletişim bilgilerini sağlamaya veya başka eylemlerde bulunmaya teşvik etmeyin .

6.5 Ekip veya Organizasyon Olarak Barındırma. Bir ekip, işletme veya başka bir organizasyonun parçası olarak bir yardımcı ev sahibi veya ev sahibi ile çalışıyorsanız, Ev Sahibi Hizmetlerinin sağlanmasına katılan tüzel kişi ve her bir kişi, bu Koşullar kapsamında Ev Sahibi olarak sorumlu ve sorumludur. Koşulları kabul ederseniz veya sözleşmeler yaparsanız, ekibiniz, işletmeniz veya diğer organizasyonunuz için sözleşmeler akdetme ve bunları bağlama yetkiniz olduğunu ve kullandığınız her tüzel kişinin bulunduğu yerin yasaları uyarınca iyi durumda olduğunu beyan ve garanti edersiniz. kuruldu. Diğer işlevleri yerine getirirseniz, bu işlevleri yerine getirmeye yetkili olduğunuzu beyan ve garanti edersiniz. Airbnb’ye ödemenizin bir kısmını bir yardımcı ev sahibine veya diğer Ev Sahiplerine aktarması veya ödemeleri başka birine göndermesi için talimat verirseniz, bunu yapmaya yetkili olmanız gerekir,

6.6 Risk Varsayımınız . Ev sahipliğinin yapısal riskler taşıdığını kabul etmektesiniz ve Airbnb Platformuna erişiminiz ve bu Platformu kullanmanız, Ev Sahibi Hizmetleri sunmanız veya diğer Üyelerle şahsen veya çevrimiçi olarak kurduğunuz her türlü etkileşimden kaynaklanan tüm riski üstlendiğinizi kabul etmektesiniz. Airbnb Platformunu ve Kayıtlarınız veya Ev Sahibi Hizmetleriniz için geçerli olabilecek tüm yasaları, kuralları, düzenlemeleri veya yükümlülükleri araştırma fırsatınız olduğunu ve Airbnb tarafından yapılan herhangi bir kanun beyanına güvenmediğinizi kabul edersiniz.

7. İptaller, Seyahat Sorunları ve Rezervasyon Değişiklikleri .

7.1 İptaller ve Seyahat Sorunları . Genel olarak, bir Misafir bir rezervasyonu iptal ederse, size ödenen tutar o rezervasyon için geçerli olan iptal politikasına göre belirlenir. Ev sahibi olarak, Hafifletici Koşullar Politikamız veya geçerli yasa kapsamında geçerli bir neden olmadan bir Misafiri iptal etmemelisiniz . Geçerli bir sebep olmadan bir Misafiri iptal ederseniz, iptal ücreti ve diğer sonuçları uygulayabiliriz . (i) Bir Misafir Seyahat Sorunu yaşarsa ( Misafir Para İadesi Politikasında tanımlandığı şekilde ), (ii) Hafifletici Bir Durumortaya çıkarsa veya (iii) bu Koşulların 13. Bölümü uyarınca bir rezervasyon iptal edilirse, ödediğiniz tutar, iade ettiğimiz veya Misafire başka bir şekilde sağladığımız tutardan ve bu iptal. Bir Misafir, size ödeme yapıldıktan sonra bir geri ödeme alırsa veya Airbnb tarafından yapılan geri ödeme tutarı ve diğer masraflar, ödemenizi aşarsa, Airbnb (Airbnb Ödemeleri aracılığıyla), geri ödemeyi geleceğinize mahsup etmek dahil olmak üzere, bu tutarı sizden geri alabilir. ödemeler. Airbnb’nin Misafir Geri Ödeme Politikası , Hafifletici Koşullar Politikası’nı kabul etmektesiniz., ve bu Koşullar, bir rezervasyonun iptaline ve/veya Misafirlere para iadesi yapılmasına izin verdiği durumlarda belirlediğiniz iptal politikasını geçersiz kılar. Bu politikalardan biri kapsamında bir Konuğa makul bir şekilde para iadesi yapmayı umarsak, o rezervasyon için herhangi bir ödemenin yayınlanmasını bir geri ödeme kararı verilene kadar erteleyebiliriz. Bir Deneyime Ev sahipliği yapıyorsanız, lütfen Deneyim İptal Politikası , Deneyimler Misafir Geri Ödeme Politikası ve farklı iptal ücretleri ve sonuçlarının rezervasyonlarınız için geçerli olduğunu unutmayın. Neyin kapsandığı ve her durumda ödemenizin ne olacağı hakkında ayrıntılar için her bir Politikaya bakın.

7.2 Rezervasyon Değişiklikleri . Ev Sahipleri ve Misafirler, Airbnb Platformu veya doğrudan Airbnb müşteri hizmetleri aracılığıyla kendi adlarına yapmayı kabul ettikleri tüm Rezervasyon Değişikliklerinden sorumludur ve bir Rezervasyon Değişikliği ile ilişkili tüm ek tutarları, ücretleri veya vergileri ödemeyi kabul ederler.

8. Vergiler .

8.1 Ev Sahibi Vergileri . Ev sahibi olarak, geçerli yasalar kapsamındaki geçerli KDV veya diğer dolaylı vergileri, işgal vergilerini, turist, gelir veya diğer vergileri (” Vergiler ” ) bildirmek, tahsil etmek, havale etmek veya fiyatınıza dahil etmek için yükümlülüklerinizi belirlemek ve yerine getirmekle sorumlusunuz. ).

8.2 Airbnb Tarafından Tahsilat ve Havale. Airbnb’nin Ev Sahipleri adına Vergi tahsilatını ve/veya havalesini kolaylaştırdığı yargı alanlarında, Airbnb’ye Vergileri sizin adınıza tahsil etmesi ve/veya bu Vergileri ilgili Vergi dairesine göndermesi talimatını verir ve yetkilendirirsiniz. Airbnb tarafından toplanan ve/veya havale edilen Vergiler, uygun olduğu şekilde Üyelere işlem kayıtlarında belirtilir. Airbnb, toplanan ve/veya havale edilen Vergilerin, Üyelerin vergi yükümlülüklerini tam olarak yerine getirmek için yetersiz olması durumunda, Üyelerden ek tutarlar isteyebilir (bu tutarların gelecekteki ödemelerden düşülmesi dahil), ve Airbnb, ilgili Vergi dairesinden yapılan bir geri ödemedir. Etkilenen Üyelere önceden bildirimde bulunarak, hakkımızı saklı tuttuğumuzu onaylıyor ve kabul ediyorsunuz,

8.3 Vergi Bilgileri . Bazı yargı bölgelerinde Vergi düzenlemeleri, hakkınızdaki Vergi bilgilerini toplamamızı ve/veya bildirmemizi veya size yapılan ödemelerden Vergileri alıkoymamızı veya her ikisini de gerektirebilir. Size yapılan ödemelerden Vergi kesintisi yapma yükümlülüğünü desteklemek için yeterli olduğunu belirlediğimiz belgeleri bize sağlamazsanız, yeterli belge sağlanana kadar yasaların gerektirdiği miktara kadar ödemeleri durdurabiliriz. Airbnb’nin siz, Misafirlerimiz ve/veya kuruluşları tarafından doğru vergi raporlamasını kolaylaştırmak amacıyla Ev Sahibi Hizmetleriniz için KDV, GST, tüketim veya diğer Vergiler için sizin adınıza faturalar veya benzer belgeler düzenleyebileceğini kabul edersiniz.

Genel terimler

9. İncelemeler .

Her Ev Sahibi Hizmetinden sonra, Misafirler ve Ev Sahipleri birbirlerini gözden geçirme fırsatına sahip olacaklardır. İncelemeniz doğru olmalı ve İçerik Politikamızı veya İnceleme Politikamızı ihlal eden ayrımcı, saldırgan, karalayıcı veya başka bir dil içermemelidir . Yorumların doğruluğu Airbnb tarafından doğrulanmaz ve yanlış veya yanıltıcı olabilir.

10. İçerik .

Airbnb Platformunun bölümleri geri bildirim, metin, fotoğraf, ses, video, bilgi ve diğer içerikleri (topluca “ İçerik ”) sağlamanıza olanak tanır. İçeriği hangi biçimde ve hangi yolla olursa olsun sağlayarak Airbnb’ye kopyalamak, değiştirmek, türevlerini hazırlamak, dağıtmak, yayınlamak ve herhangi bir sınırlama olmaksızın, bu İçeriği başka bir şekilde kötüye kullanabilirsiniz. İçerik kişisel bilgiler içeriyorsa, Gizlilik Politikamızbu kişisel bilgileri nasıl kullandığımızı açıklar. Airbnb’nin İçeriğin oluşturulması için ödeme yaptığı veya İçeriğin oluşturulmasını kolaylaştırdığı durumlarda, Airbnb bu İçeriğe sahip olabilir ve bu durumda ek şartlar veya açıklamalar bunu söyleyecektir. Sağladığınız tüm İçerikten yalnızca siz sorumlusunuz ve bu İçeriğin sahibi olduğunuzu veya bu Koşullarda açıklanan hakları Airbnb’ye vermeye yetkili olduğunuzu garanti ediyorsunuz. İçeriğinizden herhangi birinin herhangi bir üçüncü tarafın fikri mülkiyet veya gizlilik haklarını ihlal etmesi veya ihlal etmesi durumunda sorumlu ve yükümlüsünüz. İçerik, İçerik Politikamıza ve Ayrımcılık Yapmama Politikamıza uygun olmalıdır, diğer şeylerin yanı sıra ayrımcı, müstehcen, taciz edici, aldatıcı, şiddet içeren ve yasa dışı içeriği yasaklayan. Airbnb’nin İçeriği çevirmek için hizmetler veya otomatik araçlar sağlayabileceğini ve İçeriğinizin bu tür hizmetler veya araçlar kullanılarak çevrilebileceğini kabul edersiniz. Airbnb, çevirilerin doğruluğunu veya kalitesini garanti etmez ve Üyeler, bu tür çevirilerin doğruluğunu teyit etmekten sorumludur.

11. Ücretler .

Airbnb, Airbnb Platformunun kullanımı için Ev Sahiplerinden ve Misafirlerden ücret (ve geçerli Vergiler) alabilir. Hizmet ücretlerinin ne zaman uygulanacağı ve nasıl hesaplandığı hakkında daha fazla bilgiyi Hizmet Ücretleri sayfamızda bulabilirsiniz . Airbnb Platformunda aksi belirtilmedikçe hizmet ücretleri iade edilmez. Airbnb, hizmet ücretlerini herhangi bir zamanda değiştirme hakkını saklı tutar ve Üyelere herhangi bir ücret değişikliği yürürlüğe girmeden önce bildirimde bulunur. Ücret değişiklikleri, ücret değişikliğinin yürürlük tarihinden önce yapılan rezervasyonları etkilemeyecektir. Bir ücret değişikliğine katılmıyorsanız, bu sözleşmeyi Bölüm 13.2 uyarınca istediğiniz zaman feshedebilirsiniz.

12. Airbnb Platformu Kuralları .

12.1 Kurallar . Bu kurallara uymalı ve diğerlerini bu kuralları çiğnemeleri veya atlatmaları için teşvik etmemelisiniz.

 • Dürüstlükle hareket edin ve başkalarına saygılı davranın
  • Yalan söylemeyin, bir şeyi veya birini yanlış tanıtmayın veya başka biri gibi davranmayın.
  • Başkalarıyla iletişim kurarken veya etkileşim kurarken kibar ve saygılı olun.
  • Ayrımcılık Yapmama Politikamıza uyun ve başkalarına karşı ayrımcılık yapmayın veya taciz etmeyin.
 • Airbnb Platformunu kazımayın, hacklemeyin, tersine mühendislik yapmayın, tehlikeye atmayın veya bozmayın
  • Airbnb Platformundan verilere veya diğer içeriklere erişmek veya bunları toplamak veya Airbnb Platformu ile başka bir şekilde etkileşim kurmak için botlar, tarayıcılar, kazıyıcılar veya diğer otomatik araçlar kullanmayın.
  • Airbnb Platformunu veya İçeriğini korumak için kullanılan herhangi bir güvenlik veya teknolojik önlemi hacklemeyin, bunlardan kaçının, kaldırmayın, bozmayın veya başka bir şekilde atlatmaya çalışmayın.
  • Airbnb Platformunu sağlamak için kullanılan yazılım veya donanımların hiçbirini deşifre etmeyin, kaynak koda dönüştürmeyin, parçalarına ayırmayın veya tersine mühendislik işlemi yapmayın.
  • Airbnb Platformunun performansına veya düzgün çalışmasına zarar verebilecek veya olumsuz etkileyebilecek herhangi bir işlem yapmayın.
 • Airbnb Platformunu yalnızca bu Koşullar veya bizimle yapılan başka bir anlaşma tarafından yetkilendirildiği şekilde kullanın
  • Başka bir Üyenin kişisel bilgilerini yalnızca, bu Koşullar tarafından yetkilendirildiği şekilde Airbnb Platformunu kullanarak bir işlemi kolaylaştırmak için gerektiği şekilde kullanabilirsiniz.
  • Airbnb Platformunu, mesajlaşma araçlarımızı veya Üyelerin kişisel bilgilerini, alıcının açık izni olmadan ticari mesajlar göndermek için kullanmayın.
  • Airbnb Platformu aracılığıyla sağlanan İçeriği yalnızca Airbnb Platformunu Misafir veya Ev Sahibi olarak kullanmanızı sağlamak için gerektiği şekilde kullanabilirsiniz.
  • İçerik sahibinden izin almadığınız veya bu Koşullarda veya bizimle yaptığınız başka bir sözleşmede tarafımızca izin verilmediği sürece İçeriği kullanmayın.
  • Ücret, vergi veya başka herhangi bir nedenle Airbnb Platformu dışında herhangi bir rezervasyon veya ödeme talep etmeyin, yapmayın veya kabul etmeyin. İstisnalar için Çevrimdışı Ücret Politikamıza bakın .
  • Airbnb tarafından yetkilendirilmedikçe, Misafirlerin bir rezervasyondan önce, rezervasyon sırasında veya sonrasında bir hesap açmasını, inceleme bırakmasını, anket doldurmasını veya başka bir şekilde üçüncü taraf web sitesi, uygulaması veya hizmetiyle etkileşim kurmasını istemeyin veya teşvik etmeyin.
  • Arama algoritmamızı manipüle etmeyi amaçlayan herhangi bir uygulamaya girişmeyin.
  • Barındırma Hizmetlerini gerçekten kullanmıyorsanız, Ana Bilgisayar Hizmetlerini ayırtmayın.
  • Airbnb Platformunu, herhangi bir İçeriği, herhangi bir Airbnb markasını veya herhangi bir sayfa düzenini veya tasarımını iznimiz olmadan kullanmayın, kopyalamayın, görüntülemeyin, aynalamayın veya çerçevelemeyin.
 • Yasal yükümlülüklerinizi yerine getirin
  • Gizlilik, veri koruma ve ihracat yasaları dahil olmak üzere sizin için geçerli olan yasaları anlayın ve bunlara uyun.
  • Bize başka birinin kişisel bilgilerini verirseniz, siz: (i) bunu geçerli yasalara uygun olarak yapmalısınız, (ii) bunu yapmaya yetkili olmalısınız ve (iii) bu bilgileri Gizlilik Politikamız kapsamında işlememiz için bize yetki vermelisiniz .
  • Şartlarımızı, Politikalarımızı ve Standartlarımızı okuyun ve uygulayın .
  • Yetkisiz partiler veya etkinlikler düzenlemeyin veya kolaylaştırmayın. Burada atıfta bulunulan şekliyle, rezervasyonunuz sırasında taraflar ve etkinlikler için kurallarımızı ihlal eden herhangi bir parti veya olaydan siz sorumlusunuz ve yükümlüsünüz .
  • Airbnb’nin veya başkalarının adını, logosunu, markasını veya ticari markalarını izinsiz kullanmayın.
  • Airbnb markasıyla karıştırılabilecek herhangi bir alan adı, sosyal medya tanıtıcısı, ticari ad, ticari marka, marka bilinci oluşturma, logo veya diğer kaynak tanımlayıcıları kullanmayın veya kaydetmeyin.
  • Sizin için geçerli olan yasaları veya anlaşmaları ihlal eden Barındırma Hizmetleri sunmayın.
  • Fuhuş teklif etmeyin veya teşvik etmeyin veya insan ticaretine katılmayın veya kolaylaştırmayın.

12.2 İhlallerin Bildirilmesi . Bir Üyenin, İlanın veya İçeriğin bir kişiye veya mülke zarar verme riski taşıdığına inanıyorsanız Airbnb ile iletişime geçmeden önce derhal yerel makamlarla iletişime geçmelisiniz. Ayrıca, bir Üyenin, İlanın veya İçeriğin Standartlarımızı ihlal ettiğini düşünüyorsanız , endişelerinizi Airbnb’ye bildirmelisiniz. Bir sorunu yerel makamlara bildirdiyseniz, Airbnb o raporun bir kopyasını isteyebilir. Yasaların gerektirdiği durumlar dışında, herhangi bir bildirime yanıt olarak herhangi bir işlem yapmak zorunda olmadığımızı kabul etmektesiniz.

12.3 Telif Hakkı Bildirimleri . Airbnb Platformundaki İçeriğin telif haklarını ihlal ettiğini düşünüyorsanız, lütfen Telif Hakkı Politikamıza uygun olarak bize bildirin .

13. Fesih, Askıya Alma ve Diğer Tedbirler .

13.1 Dönem . Bu Koşullar tarafından yansıtılan Airbnb ile aranızdaki sözleşme, Airbnb Platformuna eriştiğinizde (örneğin bir hesap oluşturmak için) yürürlüğe girer ve siz ya da biz bu Koşullara uygun olarak sözleşmeyi feshedene kadar yürürlükte kalır.

13.2 Sonlandırma . Bu sözleşmeyi istediğiniz zaman bize bir e-posta göndererek veya hesabınızı silerek feshedebilirsiniz. Airbnb, size e-posta yoluyla 30 gün önceden bildirimde bulunarak veya hesabınız için sağladığınız diğer iletişim bilgilerini kullanarak bu sözleşmeyi ve hesabınızı herhangi bir nedenle feshedebilir. Airbnb ayrıca bu Sözleşmeyi derhal ve bildirimde bulunmaksızın feshedebilir ve bu Koşulları ihlal ederseniz, Politikalarımızı ihlal ederseniz, geçerli yasaları ihlal ederseniz veya Airbnb’yi, Üyelerini veya üçüncü kişileri korumak için feshin gerekli olduğuna makul şekilde inanmamız durumunda Airbnb Platformuna erişim sağlamayı durdurabilir. partiler. Hesabınız iki yıldan fazla bir süredir etkin değilse, önceden haber vermeksizin hesabınızı feshedebiliriz.

13.3 Üye İhlalleri . (i) bu Koşulları, Politikalarımızı veya Standartlarımızı ihlal ederseniz, (ii) geçerli yasaları, düzenlemeleri veya üçüncü taraf haklarını ihlal ederseniz veya (iii) Airbnb, Airbnb’yi, Üyelerini veya üçüncü şahıslar; Airbnb, önceden bildirimde bulunarak veya bulunmadan şunları yapabilir:

 • Airbnb Platformuna ve/veya hesabınıza erişiminizi veya kullanımınızı askıya almak veya sınırlamak;
 • Listeleri, İncelemeleri veya diğer İçeriği askıya almak veya kaldırmak;
 • bekleyen veya onaylanmış rezervasyonları iptal etmek; veya
 • hesabınızla ilişkili herhangi bir özel durumu askıya alın veya iptal edin.

Küçük ihlaller için veya Airbnb’nin tamamen kendi takdirine bağlı olarak belirlediği diğer uygun durumlarda, Airbnb tarafından planlanan herhangi bir önlem hakkında size bir bildirim ve sorunu çözme fırsatı verilecektir. Bu Bölüm kapsamında tarafımızca yapılan işlemlere müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek itiraz edebilirsiniz. Bu Bölüm uyarınca bir rezervasyon iptal edilirse, Ev Sahibine ödenen tutar, Misafire iade ettiğimiz veya başka bir şekilde sağladığımız tutardan ve iptal sonucunda maruz kaldığımız diğer masraflardan azalacaktır.

13.4 Yasal Görevler . Airbnb, yürürlükteki yasalara veya bir mahkemenin, kolluk kuvvetlerinin veya başka bir idari kurum veya devlet organının emir veya talebine uymak için makul olarak gerekli olduğunu belirlediği herhangi bir eylemi, yukarıda Bölüm 13.3’te açıklanan önlemler de dahil olmak üzere alabilir.

13.5 Sonlandırmanın Etkisi . Ev Sahibiyseniz ve Airbnb hesabınızı feshederseniz, onaylanmış tüm rezervasyon(lar) otomatik olarak iptal edilir ve Misafirlerinize tam bir geri ödeme yapılır. Misafir olarak hesabınızı feshederseniz, onaylanmış tüm rezervasyon(lar) otomatik olarak iptal edilecek ve herhangi bir geri ödeme, rezervasyonun iptal politikasının koşullarına bağlı olacaktır. Bu sözleşme feshedildiğinde, hesabınızın veya İçeriğinizin herhangi birinin geri yüklenmesine hakkınız yoktur. Airbnb Platformuna erişiminiz veya kullanımınız sınırlandırılmışsa veya Airbnb hesabınız askıya alınmışsa veya bu sözleşme tarafımızca feshedilmişse, yeni bir hesap açamaz veya Airbnb Platformuna başka birinin hesabı üzerinden erişemez veya bunları kullanamazsınız. Üye.

13.6 Hayatta Kalma . Bu Koşulların doğası gereği fesihten sonra geçerli olan bölümleri, 2 ila 26. Bölümler dahil olmak üzere bu sözleşmenin feshinden de devam edecektir.

14. Değişiklik .

Airbnb, bu Koşulları istediği zaman değiştirebilir. Bu Koşullarda önemli değişiklikler yaptığımızda, revize edilen Koşulları Airbnb Platformunda yayınlayacağız ve bu Koşulların üst kısmındaki “Son Güncelleme” tarihini güncelleyeceğiz. Ayrıca, geçerlilik tarihinden en az 30 gün önce herhangi bir önemli değişiklik bildirimini size e-posta ile bildireceğiz. Gözden geçirilmiş Koşullara katılmıyorsanız, bu Koşullarda belirtildiği şekilde bu sözleşmeyi derhal feshedebilirsiniz. Sözleşmenizi, revize Şartların yürürlüğe girdiği tarihten önce feshetmezseniz, Airbnb Platformu’na erişiminiz veya kullanımınız, revize Şartları kabul ettiğiniz anlamına gelir.

15. Şikayetlerin ve Hasar İddialarının Çözümlenmesi .

Bir Üye, başka bir Üyenin kendi gerçek veya kişisel mülküne zarar verdiğine dair kanıt sunarsa (” Hasar Talebi “), şikayette bulunan Üye, Çözüm Merkezi aracılığıyla tazminat talebinde bulunabilir.. Şikayette bulunan Üye bir Hasar İddiasını Airbnb’ye iletirse, diğer Üyeye yanıt verme fırsatı verilecektir. Yanıt veren Üye ödemeyi kabul ederse veya Airbnb, tamamen kendi takdirine bağlı olarak Hasar İddiasından sorumlu olduğunu belirlerse, Airbnb aracılığıyla Airbnb, Hasar Talebi’ni karşılamak için gereken tüm meblağları yanıtlayan Üyeden ve/veya herhangi bir teminat karşılığında tahsil edebilir. Airbnb’nin sahip olduğunuz herhangi bir sigorta poliçesi kapsamında sizden tazminat talep edebileceğini ve Airbnb’nin yürürlükteki yasalar uyarınca sahip olabileceği her türlü çareyi size karşı takip edebileceğini kabul edersiniz. Hasar Talepleri, Üye şikayetleri, sigorta poliçeleri kapsamındaki taleplerle bağlantılı olarak iyi niyetle işbirliği yapmayı, Airbnb’nin talep ettiği her türlü bilgiyi sağlamayı, belgeleri yürütmeyi ve diğer makul önlemleri almayı kabul edersiniz,

16. Airbnb’nin Rolü .

Üyelerin Barındırma Hizmetlerini yayınlamasına, teklif etmesine, aramasına ve rezerve etmesine olanak tanıyan bir platform sunuyoruz. Üyelerimizin Airbnb’yi kullanırken harika deneyimler yaşamasını sağlamak için çok çalışsak da Misafirlerin ve Ev Sahiplerinin davranışlarını kontrol etmiyoruz ve edemeyiz. Airbnb’nin Airbnb Platformunun kullanımını izleme ve Üyelerimiz tarafından sağlanan bilgileri doğrulama hakkına sahip olduğunu ancak herhangi bir yükümlülüğünün olmadığını kabul edersiniz. Örneğin, (i) Airbnb Platformunu işletmek, güvenliğini sağlamak ve iyileştirmek (dolandırıcılığın önlenmesi, risk değerlendirmesi, soruşturma ve müşteri desteği amaçları dahil); (ii) Üyelerin bu Koşullara uymasını sağlamak; (iii) yürürlükteki yasalara veya bir mahkemenin, kolluk kuvvetlerinin veya başka bir idari kurum veya hükümet organının emri veya gerekliliğine uymak; (iv) zararlı veya sakıncalı olduğunu belirlediğimiz İçeriği ele almak; (v) bu Koşullarda belirtilen işlemleri yapmak; ve (vi) kalite ve uygunluk kriterlerini karşılamayan Listelemeleri kaldırmak da dahil olmak üzere herhangi bir kalite veya uygunluk kriterini sürdürmek ve uygulamak. Üyeler, Airbnb’nin kendi faaliyetlerini yönettiğini kabul ve beyan eder.Tamamen kendi takdirine bağlı olarak, belirli bir duruma uygulanıp uygulanmayacağına ve nasıl uygulanacağına ilişkin kararlar dahil olmak üzere Politikalar ( Hafifleştirici Nedenler Politikamız gibi ) ve Standartlar ( ev sahipleri için temel gereksinimler gibi ). Üyeler, Airbnb ile iyi niyetle işbirliği yapmayı ve Airbnb’ye yardımcı olmayı ve Airbnb’ye bu tür bilgileri sağlamayı ve Airbnb tarafından Airbnb Platformunun kullanımı veya kötüye kullanılmasıyla ilgili olarak yürütülen herhangi bir soruşturmayla ilgili olarak Airbnb tarafından makul olarak talep edilebilecek önlemleri almayı kabul eder. Airbnb, Ödeme Koşullarında belirtildiği şekilde Airbnb Payments’in tahsilat acentesi olarak hareket ettiği durumlar dışında hiçbir Üye için acente olarak hareket etmez.

17. Üye Hesapları .

Airbnb Platformunun birçok özelliğine erişmek ve kullanmak için bir hesap açmanız gerekir. Yalnızca tüzel kişiler, ortaklıklar ve 18 yaşını doldurmuş gerçek kişiler için kayıt yapılmasına izin verilir. Amerika Birleşik Devletleri yasaları, ikamet yeriniz veya geçerli diğer herhangi bir yargı yetkisi kapsamında Airbnb Platformunu kullanmaktan men edilmiş bir kişi veya kuruluş olmadığınızı beyan ve garanti edersiniz. Kayıt sırasında doğru, güncel ve eksiksiz bilgi vermeli ve hesap bilgilerinizi güncel tutmalısınız. Birden fazla hesap açamaz veya hesabınızı başka birine devredemezsiniz. Hesap kimlik bilgilerinizin gizliliğini ve güvenliğini korumaktan siz sorumlusunuz ve kimlik bilgilerinizi herhangi bir üçüncü tarafa ifşa edemezsiniz. Hesabınız aracılığıyla gerçekleştirilen faaliyetlerden siz sorumlusunuz ve kimlik bilgilerinizin kaybolduğundan, çalındığından veya hesabınızın başka bir şekilde ele geçirildiğinden şüphelenirseniz Airbnb’yi derhal bilgilendirmelisiniz. Yürürlükteki yasaların izin verdiği şekilde ve izin verildiği takdirde, (i) kimliğinizi veya diğer bilgileri sağlamanızı isteyebilir, (ii) kimliğinizi veya geçmişinizi doğrulamaya yardımcı olmak için tasarlanmış kontrolleri üstlenebilir, (iii) sizi üçüncü kişilere karşı taramak gibi bir yükümlülüğümüz yoktur. taraf veri tabanları veya diğer kaynaklar ve hizmet sağlayıcılardan rapor talep etme ve (iv) cezai hükümlere ilişkin kamu kayıtlarından veya cinsel suçlu kayıtları veya bunların yerel eşdeğerlerinden raporlar elde etme.

18. Garantilerin Reddi .

Airbnb Platformunu ve tüm İçeriği herhangi bir garanti olmaksızın “olduğu gibi” sağlarız ve açık veya zımni tüm garantileri reddederiz. Örneğin: (i) herhangi bir Misafirin, Ev Sahibinin, Ev Sahibi Hizmetinin, İlanın veya üçüncü tarafın varlığını, davranışını, performansını, güvenliğini, kalitesini, yasallığını veya uygunluğunu onaylamıyoruz veya garanti etmiyoruz; (ii) Airbnb Platformunun performansını veya kesintiye uğramamasını garanti etmiyoruz; ve (iii) Listeler veya Üyeler (varsa) üzerinde yapılan doğrulama, kimlik veya geçmiş kontrollerinin geçmişteki suistimalleri belirleyeceğini veya gelecekteki suistimalleri önleyeceğini garanti etmiyoruz. Bir Üyenin veya İlanın “doğrulanmış” (veya benzer bir dil) olduğuna dair herhangi bir referans, yalnızca Üyenin veya İlanın veya Airbnb’nin ilgili bir doğrulama veya tanımlama sürecini tamamladığını ve başka bir şey olmadığını gösterir. Bu Koşullardaki sorumluluk reddi beyanları, yasaların izin verdiği azami ölçüde geçerlidir. Yasal haklarınız veya reddedemeyeceğimiz garantileriniz varsa, bu tür yasal olarak gerekli hakların veya garantilerin süresi, yasaların izin verdiği azami ölçüde sınırlı olacaktır.

19. Sorumluluk Sınırlamaları .

Ne Airbnb (bağlı kuruluşları ve personeli dahil) ne de Airbnb Platformunun veya herhangi bir İçeriğin oluşturulmasına, üretilmesine veya teslimine dahil olan diğer herhangi bir taraf, kar kaybı, veri kaybı veya kayıp dahil olmak üzere herhangi bir arızi, özel, örnek teşkil eden veya sonuç olarak ortaya çıkan zararlardan sorumlu olmayacaktır. iyi niyet, hizmet kesintisi, bilgisayar hasarı veya sistem arızası veya ikame ürün veya hizmetlerin maliyeti veya (i) bu Koşullardan kaynaklanan veya bunlarla bağlantılı olarak ortaya çıkan kişisel veya bedensel yaralanma veya duygusal sıkıntı için herhangi bir zarar için, (ii) kullanım Airbnb Platformunu veya herhangi bir İçeriği kullanamama veya kullanamama, (iii) Airbnb Platformu kullanımınız aracılığıyla veya bunun bir sonucu olarak etkileşimde bulunduğunuz veya tanıştığınız biriyle gerçekleştirebileceğiniz her türlü iletişim, etkileşim veya toplantı veya (iv) Ev Sahibi Hizmetlerinin sağlanması veya kullanılması dahil olmak üzere bir Liste kaydının yayınlanması veya rezervasyonu,garantiye, sözleşmeye, haksız fiile (ihmal dahil), ürün sorumluluğuna veya başka herhangi bir yasal teoriye dayalı olup olmadığı ve bu Koşullarda belirtilen sınırlı bir çözüm yolunun mevcut olduğu tespit edilse bile Airbnb’nin bu tür bir hasar olasılığı hakkında bilgilendirilip bilgilendirilmediği. asıl amacından saptı.

Bu Koşullar kapsamında Ev Sahiplerine ödeme iletme veya Airbnb Ev Sahibi Garantisi veya Japonya Ev Sahibi Sigortası kapsamında ödeme yapma yükümlülüğümüz dışında, Airbnb’nin bu Koşullardan kaynaklanan veya bunlarla bağlantılı olarak ortaya çıkan herhangi bir talep veya ihtilaf, etkileşiminiz için hiçbir durumda toplam sorumluluğu olmayacaktır. herhangi bir Üye ile veya Airbnb Platformunu, herhangi bir İçeriği veya herhangi bir Ev Sahibi Hizmetini kullanımınız veya kullanamamanız aşağıdakileri aşıyor: (A) Misafirlere, etkinlikten önceki 12 aylık dönemde Misafir olarak ödediğiniz tutarı (B) Ev Sahiplerine karşı, sorumluluğa yol açan olaydan önceki 12 aylık dönemde Ev Sahibi olarak size ödenen tutar veya (C) başka birine yüz ABD Doları (100 ABD Doları) ).

Bu sorumluluk ve zarar sınırlamaları, sizinle Airbnb arasındaki sözleşmenin temel unsurlarıdır. Yürürlükteki yasalar, bu Koşullarda belirtilen sorumluluk sınırlamalarına izin vermiyorsa, yukarıdaki sınırlamalar sizin için geçerli olmayabilir.

20. Tazminat .

Yürürlükteki yasaların izin verdiği azami ölçüde, Airbnb’yi (Airbnb Ödemeleri, diğer bağlı kuruluşlar ve onların personeli dahil) herhangi bir iddia, yükümlülük, hasar, kayıptan ve bunlara karşı zarardan muaf tutmayı, savunmayı (Airbnb’nin tercihine bağlı olarak), tazmin etmeyi ve tazmin etmeyi kabul edersiniz. , ve bunlarla sınırlı olmamak üzere makul yasal ve muhasebe ücretleri dahil olmak üzere veya bunlarla bağlantılı herhangi bir şekilde aşağıdaki masraflar: (i) bu Şartları (bir ürün veya özellik için geçerli olan ek veya ek şartlar dahil) veya bizim tarafımızdan ihlal etmeniz. Politikalar veya Standartlar, (ii) Airbnb Platformunu uygunsuz kullanımınız, (iii) herhangi bir Üye ile etkileşiminiz, Konaklama Tesisinde kalmanız, herhangi bir yaralanma, kayıp veya hasar (telafi edici, doğrudan, tesadüfi, dolaylı veya başka türlü) bu tür bir etkileşim, konaklama, katılım veya kullanımla bağlantılı veya bunun sonucu olarak ortaya çıkan herhangi bir tür, (iv) sizin tarafınızdan veya sizin talimatınızla bizim tarafınızdan Vergileri doğru bir şekilde rapor etme, tahsil etme veya havale etme konusundaki başarısızlığımız veya (v) fikri mülkiyet veya gizlilik hakları gibi herhangi bir yasayı, düzenlemeyi veya üçüncü taraf haklarını ihlal etmeniz.

21. Sözleşme Makamları .

İkamet ettiğiniz veya yerleşik olduğunuz ülkeye ve Airbnb Platformunda ne yaptığınıza bağlı olarak aşağıdaki Çizelge 1, sözleşme yaptığınız Airbnb kuruluşunu belirtir. Airbnb Platformu aracılığıyla, Ek 1’de belirtilenden farklı bir Airbnb kuruluşunu bir ürün, özellik veya işlemden sorumlu olarak belirlersek, bu şekilde tanımlanan Airbnb kuruluşu, o ürün, özellik veya işlemle ilgili olarak sözleşme yaptığınız kuruluştur. İkamet ettiğiniz veya yerleştiğiniz ülkeyi değiştirirseniz, sözleşme yaptığınız Airbnb şirketi (Ek 1’de belirtildiği gibi) ve Hizmet Şartlarının geçerli versiyonu, ikamet ettiğiniz veya yerleşik olduğunuz yeni ülke tarafından, sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren belirlenecektir. ikamet ettiğiniz ülke veya kuruluş değişir.

22. Amerika Birleşik Devletleri Geçerli Kanun ve Yer .

Amerika Birleşik Devletleri’nde ikamet ediyorsanız veya kuruluş yeriniz varsa, bu Koşullar, kanunlar ihtilafı hükümlerine bakılmaksızın Kaliforniya Eyaleti ve Amerika Birleşik Devletleri yasalarına göre yorumlanacaktır. 23. Bölümdeki tahkim anlaşmasının dışında kalan adli işlemler (küçük talep davaları dışında), ikimiz de başka bir yerde anlaşmadıkça, San Francisco, California’daki eyalet veya federal mahkemede açılmalıdır. Siz ve biz, San Francisco, California’daki mekan ve kişisel yargı yetkisine rıza gösteriyoruz.

23. Amerika Birleşik Devletleri Uyuşmazlık Çözümü ve Tahkim Anlaşması .

23.1 Uygulama . Bu Tahkim Anlaşması, yalnızca ikamet ettiğiniz veya kurulduğunuz ülke Amerika Birleşik Devletleri ise sizin için geçerlidir. İkamet ettiğiniz veya yerleşik olduğunuz ülke Amerika Birleşik Devletleri değilse ve yine de Amerika Birleşik Devletleri’nde Airbnb’ye karşı herhangi bir yasal hak talebinde bulunmaya çalışıyorsanız, bu Tahkim Anlaşması, bu Bölüm 23’ün sizin için geçerli olup olmadığına ilişkin eşik sorununun belirlenmesi için geçerli olacaktır ve ikamet, tahkime elverişlilik, yer ve geçerli yasa dahil olmak üzere diğer tüm eşik belirlemeleri.

23.2 Uyuşmazlık Çözüm Sürecine Genel Bakış . Airbnb, tüketici dostu bir anlaşmazlık çözüm sürecine katılmayı taahhüt eder. Bu amaçla, bu Koşullar, bu Bölüm 23’ün geçerli olduğu kişiler için iki aşamalı bir süreç sağlar: (1) doğrudan Airbnb’nin müşteri hizmetleri ekibiyle (aşağıdaki 23.3 numaralı paragrafta açıklanmıştır) resmi olmayan bir görüşme ve gerekirse (2) bir Amerikan Tahkim Derneği (“ AAA ”) tarafından yönetilen bağlayıcı tahkim . Siz ve Airbnb, tahkime alternatif olarak asliye mahkemesinde tazminat talep etme hakkını saklı tutarsınız.

23.3 Zorunlu Tahkim Öncesi Uyuşmazlık Çözümü ve Bildirim . Tahkimi başlatmadan en az 30 gün önce, siz ve Airbnb, anlaşmazlığı diğer tarafa yazılı olarak bildirmeyi ve gayri resmi bir çözüm için iyi niyetle müzakere etmeyi kabul edersiniz. Anlaşmazlık bildiriminizi hizmet için Airbnb temsilcisine postalayarak Airbnb’ye göndermelisiniz: CSC Lawyers Incorporating Service, 2710 Gateway Oaks Drive, Suite 150N, Sacramento, California 95833. Airbnb, anlaşmazlık bildirimini Airbnb hesabınızla ilişkili e-posta adresine gönderecektir. Anlaşmazlık bildirimi şunları içermelidir: tarafın adı ve tercih edilen iletişim bilgileri, anlaşmazlığın kısa bir açıklaması ve aranan çözüm. Taraflar, anlaşmazlığı 30 günlük süre içinde çözemezlerse, ancak o zaman taraflardan biri AAA’ya yazılı bir Tahkim Talebi ( www.adr.org adresinde mevcuttur ) sunarak ve bir kopyasını diğer tarafa vererek tahkime başlayabilir. AAA Kurallarında belirtildiği gibi ( www.adr.org adresinde mevcuttur ).

23.4 Tahkim Anlaşması . Siz ve Airbnb, bu Koşullar veya bunların uygulanabilirliği, ihlali, feshi, geçerliliği, icrası veya yorumlanmasından veya Airbnb Platformunun, Ev Sahibi Hizmetlerinin veya herhangi bir İçeriğin herhangi bir şekilde kullanılmasından kaynaklanan veya bunlarla ilgili herhangi bir ihtilaf, iddia veya ihtilafın ( toplu olarak, “ Uyuşmazlıklar ”), bağlayıcı bireysel tahkim (“ Tahkim Sözleşmesi ”) ile çözülecektir . Bu Tahkim Anlaşmasının uygulanıp uygulanmayacağı veya Anlaşmazlığımız için geçerli olup olmayacağı konusunda bir anlaşmazlık varsa, siz ve Airbnb, bu konuda hakemin karar vereceğini kabul edersiniz.

23.5 Tahkim Sözleşmesinin İstisnaları. Siz ve Airbnb, aşağıdaki dava sebeplerinin ve/veya tazminat taleplerinin Tahkim Anlaşmasının istisnaları olduğunu ve yetkili bir mahkemede (Bölüm 22’de tanımlandığı gibi) adli bir takibat başlatılacağını kabul edersiniz: (i) herhangi bir iddia Bir tarafın telif haklarını, ticari markalarını, ticari sırlarını, patentlerini veya diğer fikri mülkiyet haklarını fiili veya tehdit altında, kötüye kullanma veya ihlal etme iddiası veya dava nedeni; (ii) acil durumlara (örneğin, yakın bir tehlike veya suç işlenmesi, bilgisayar korsanlığı, siber saldırı) dayalı olarak acil ihtiyati tedbir talep eden herhangi bir iddia veya dava nedeni; veya (iii) kamu ihtiyati tedbir yoluna başvurma talebi. Siz ve Airbnb, kamu ihtiyati tedbir çözüm yolunun tüm tahkime uygun iddiaların, çözüm yollarının veya dava sebeplerinin tahkime tabi tutulmasından sonra devam edeceğini kabul edersiniz,

23.6 Tahkim Kuralları ve Geçerli Kanun . Bu Tahkim Anlaşması, eyaletler arası ticarette bir işlemi kanıtlamaktadır ve Federal Tahkim Yasası, bu hükmün tüm maddi ve usule ilişkin yorumlarını ve uygulanmasını yönetir. Tahkim, burada değiştirilmedikçe, Tüketici Tahkim Kuralları ve/veya o tarihte yürürlükte olan AAA tarafından geçerli olduğu belirlenen diğer AAA tahkim kuralları (” AAA Kuralları “) uyarınca AAA tarafından yönetilecektir. AAA Kuralları www.adr.org adresinde mevcuttur . Tahkimi başlatmak için, tamamlanmış yazılı bir talep ( www.adr.org adresinde mevcuttur ) AAA’ya dosyalanmalı ve AAA kurallarında belirtildiği gibi diğer tarafa sunulmalıdır.

23.7 AAA Kurallarında Değişiklik – Tahkim Duruşması/Yer . Airbnb, tahkimi sizin için en uygun hale getirmek için, gerekli herhangi bir tahkim duruşmasının, tercihinize bağlı olarak gerçekleştirilebileceğini kabul eder: (a) ikamet ettiğiniz ABD eyaletinde; (b) San Francisco İlçesinde; (c) telefon veya video konferans yoluyla; veya (d) tüm taraflar kabul ederse, yalnızca belgelerin hakeme sunulması yoluyla.

23.8 AAA Kurallarında Değişiklik – Avukatlık Ücretleri ve Masrafları . Tahkim ücretleriniz ve hakem tazminat payınız AAA Kurallarına tabi olacak ve uygun olduğu durumlarda AAA Tüketici Kuralları ile sınırlandırılacaktır. Bu tür masrafların hakem tarafından aşırı olduğu belirlenirse, Airbnb tüm tahkim ücretlerini ve masraflarını ödeyecektir. Taraflardan herhangi biri, diğer tarafın fiilen veya hukuken temelsiz, kötü niyetle veya taciz amacıyla ileri sürülen bir iddia, karşılıklı iddia veya savunma ileri sürdüğünü kanıtladıktan sonra hakemden vekalet ücreti ve masraflarının ödenmesini talep edebilir, veya geçerli yasa ve AAA Kuralları tarafından izin verildiği şekilde anlamsızdır.

23.9 Hakem Kararı . Hakemin kararı, hakemin karara dayandırdığı temel bulguları ve sonuçları içerecektir. Tahkim kararına ilişkin hüküm, uygun yargı yetkisine sahip herhangi bir mahkemede verilebilir. Hakem, yasaların veya AAA Kurallarının izin verdiği herhangi bir telafi kararı verebilir, ancak tespit veya ihtiyati tedbir, yalnızca bireysel olarak ve yalnızca davacının bireysel talebi tarafından garanti edilen telafiyi sağlamak için gerekli olduğu ölçüde verilebilir.

23.10 Jüri Duruşmasından Feragat . Siz ve Airbnb, tahkime uygun tüm İhtilaflarla ilgili olarak her birimizin jüri tarafından yargılanma hakkından feragat ettiğini kabul ediyor ve kabul ediyorsunuz.

23.11 Toplu Dava veya Temsili Dava Yok. Siz ve Airbnb, yasaların izin verdiği en geniş ölçüde, her birimizin, iddia edilen herhangi bir toplu dava davası, grup çapında tahkim, özel avukat genel davası veya diğer herhangi bir davaya davacı veya grup üyesi olarak katılma hakkından feragat ettiğini kabul ediyor ve kabul ediyorsunuz. temsili veya birleştirilmiş işlem. Yazılı olarak kabul etmediğimiz sürece, hakem birden fazla tarafın iddialarını birleştiremez ve başka türlü herhangi bir toplu veya temsili davaya başkanlık edemez. Herhangi bir iddia, dava nedeni veya talep edilen hukuk yoluna ilişkin olarak bu paragrafta yer alan feragatin uygulanmasını yürürlükteki kanunun engellediğine dair nihai bir yargı kararı varsa, o iddia, dava nedeni veya talep edilen hukuk yolu ve yalnızca bu iddia, dava nedeni veya talep edilen çare, tahkim için bu sözleşmeden ayrılacak ve yetkili mahkemeye sevk edilecektir. Bu paragraf uyarınca bir iddia, dava nedeni veya talep edilen çözüm yolunun kesilmesi durumunda, siz ve biz, tahkime tabi olmayan iddiaların, dava sebeplerinin veya talep edilen çözümlerin, tüm tahkime uygun iddialar, nedenler ve nedenler kadar erteleneceğini kabul ediyoruz. dava ve talep edilen çareler hakem tarafından karara bağlanır.

23.12 Bölünebilirlik . Bölüm 23.11’de aksi belirtilmedikçe, bu Tahkim Sözleşmesinin herhangi bir bölümünün yasa dışı veya uygulanamaz kabul edilmesi durumunda, söz konusu hüküm kesilecek ve Tahkim Sözleşmesinin geri kalanı tam olarak yürürlükte ve geçerli olacaktır.

23.13 Tahkim Anlaşmasındaki Değişiklikler . Airbnb bu 23. Bölüm’ü bu Koşulları en son kabul ettiğiniz (veya bu Koşullarda yapılan sonraki değişiklikleri kabul ettiğiniz) tarihten sonra değiştirirse, değişikliğin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 30 gün içinde (e-posta dahil) bize yazılı bildirim göndererek bu değişikliği reddedebilirsiniz. . Bununla birlikte, yeni bir değişikliği reddetmek, Airbnb ile aranızdaki herhangi bir Anlaşmazlığın tahkime götürülmesi için daha önceki herhangi bir anlaşmaya verdiğiniz önceden onayınızı (veya daha sonraki herhangi bir değişiklik için önceden verdiğiniz izni) iptal etmez veya herhangi bir Anlaşmazlığa ilişkin olarak yürürlükte ve uygulanabilir olmaya devam eder. sizinle Airbnb arasında.

23.14 Hayatta kalma . Bölüm 23.12’de sağlananlar dışında ve Bölüm 13.6’ya tabi olarak, bu Bölüm 23, bu Koşulların herhangi bir şekilde feshedilmesinden sonra geçerliliğini koruyacak ve Airbnb Platformunu kullanmayı bıraksanız veya Airbnb hesabınızı feshetseniz bile geçerli olmaya devam edecektir.

24. Çin Geçerli Kanun ve Uyuşmazlık Çözümü .

24.1 Çin Yurt İçi İşlemleri . Çin’de ikamet ediyorsanız veya kuruluş yeriniz varsa ve Airbnb Çin ile sözleşme yapıyorsanız, bu Koşullar ve bu Bölüm 24.1, Çin Halk Cumhuriyeti yasalarına tabidir. Bu durumda, bu Koşullardan veya Airbnb Platformunun kullanımından kaynaklanan veya bunlarla bağlantılı herhangi bir anlaşmazlık , Komisyonun tahkim kurallarına uygun olarak yürütülecek tahkim için Çin Uluslararası Ekonomik ve Ticari Tahkim Komisyonuna (“ CIETAC ”) sunulacaktır. tahkim başvurusu sırasında geçerlidir. Hakem kararı nihaidir ve her iki taraf için de bağlayıcıdır. Mahkeme üç (3) hakemden oluşacaktır. Tahkim yeri Pekin olacaktır. Tahkim dili İngilizce olacaktır.

24.2 Sınır Ötesi İşlemler . Çin’de ikamet ediyorsanız veya işyeriniz Çin’deyse ve Airbnb, Inc., Airbnb Travel, LLC, Airbnb Ireland UC veya Çin dışındaki herhangi bir kuruluşla sözleşme yapıyorsanız, bu Koşullar ve bu Bölüm 24.2, Çin’in yasalarına tabidir. Singapur. Bu durumda, bu Şartların mevcudiyeti, geçerliliği veya feshedilmesi ile ilgili herhangi bir soru da dahil olmak üzere, bu Şartlar veya Airbnb Platformunun kullanımından kaynaklanan veya bunlarla bağlantılı herhangi bir anlaşmazlık, Singapur Uluslararası Mahkemesi tarafından yönetilen tahkim yoluyla yönlendirilecek ve nihai olarak çözülecektir. Singapur Uluslararası Tahkim Merkezinin Tahkim Kuralları (“ SIAC Kuralları ”) uyarınca Tahkim Merkezi (“ SIAC ”)”) şu an için, bu maddeye atıf yoluyla dahil edilmiş kabul edilen kurallar. Tahkim yeri Singapur olacaktır. Mahkeme üç (3) hakemden oluşacaktır. Tahkim dili İngilizce olacaktır.

24.3 Sınırlamasız Hükümler . Yukarıdaki 24.1 ve 24.2 Bölümlerinin, kanunların ihtilafı hükümlerine bakılmaksızın olduğu ifade edilmiştir ve Airbnb’nin herhangi bir yetkili mahkemeye uygulamanızı gerektiren veya ifa etmenizin yasaklanmasını gerektiren herhangi bir emir için uygulamak zorunda kalabileceği hakları sınırlandırdığı şeklinde yorumlanmayacaktır. Singapur, Çin Halk Cumhuriyeti yasaları veya sizin için geçerli olabilecek diğer yasalar kapsamında izin verilen belirli eylemler ve diğer geçici yardımlar.

25. Dünyanın Geri Kalanı Uyuşmazlık Çözümü, Yer ve Forum ve Geçerli Kanun. Amerika Birleşik Devletleri ve Çin dışında ikamet ediyorsanız veya işyeriniz varsa, bu Bölüm sizin için geçerlidir ve bu Koşullar İrlanda yasalarına göre yorumlanacaktır. Uluslararası Mal Satış Sözleşmelerine İlişkin Birleşmiş Milletler Sözleşmesinin (CISG) uygulanması hariçtir. Yasa seçimi, ikamet ettiğiniz ülkenin tüketici koruma düzenlemelerine göre bir tüketici olarak haklarınızı etkilemez. Tüketici olarak hareket ediyorsanız, İrlanda mahkemelerinin münhasır olmayan yargı yetkisine tabi olmayı kabul edersiniz. Bu Koşullardan kaynaklanan veya bunlarla bağlantılı olarak aleyhimize açabileceğiniz yasal işlemler, yalnızca İrlanda’da bulunan bir mahkemede veya ikamet ettiğiniz yerdeki yargı yetkisine sahip bir mahkemede yapılabilir. Airbnb, bir tüketici olarak size karşı haklarını kullanmak isterse, bunu yalnızca sizin ikamet ettiğiniz yargı bölgesinin mahkemelerinde yapabiliriz. Bir işletme olarak hareket ediyorsanız, İrlanda mahkemelerinin münhasır yargı yetkisine tabi olmayı kabul edersiniz.

26. Çeşitli .

26.1 Referansla Dahil Edilen Diğer Koşullar . Ev Sahibi Garanti Koşullarımız , Japonya Ev Sahibi Sigortası Koşullarımız , Misafir Geri Ödeme Politikası , Deneyimler Konuk Geri Ödeme Politikası , İçerik Politikası , Ayrımcılık Yapmama Politikası , Hafifletici Nedenler Politikası , Politikalar , Standartlar ve bu Koşullarda bağlantılı diğer ek politikalar ve koşullar Airbnb’yi kullanımınız için geçerlidir Platform, referans olarak dahil edilmiştir ve Airbnb ile yaptığınız sözleşmenin bir parçasını oluşturur.

26.2 Bu Koşulların Yorumlanması. Ek şartlar, koşullar, politikalar, yönergeler, standartlar ve ürün içi açıklamalarla desteklenebilecekleri durumlar dışında, bu Koşullar (referans yoluyla dahil edilen öğeler dahil), Airbnb ile sizin aranızdaki, erişim veya kullanımınızla ilgili anlaşmanın tamamını oluşturur. Airbnb Platformu ve Airbnb ile aranızdaki önceki tüm sözlü veya yazılı mutabakatların veya anlaşmaların yerine geçer. Bu Koşullar, siz ve Airbnb dışında hiç kimseye herhangi bir hak veya çare sağlamaz ve sağlamaz. Yukarıdaki Bölüm 23.11’de aksi belirtilmedikçe, bu Koşulların herhangi bir hükmünün geçersiz veya uygulanamaz olduğu kabul edilirse, söz konusu hüküm iptal edilecek ve kalan hükümlerin geçerliliğini ve uygulanabilirliğini etkilemeyecektir. Bu Koşullarda “irade” kelimesinin kullanıldığı durumlarda, “olacak” ile aynı anlama gelen bir yükümlülüğü ifade eder.

26.3 Feragat Yok . Airbnb’nin bu Koşullardaki herhangi bir hakkı veya hükmü uygulamaması, tarafımızca yazılı olarak onaylanmadıkça ve kabul edilmedikçe bu hak veya hükümden feragat edildiği anlamına gelmez. Bu Koşullarda açıkça belirtilmediği sürece, taraflardan herhangi birinin bu Koşullar kapsamındaki çözüm yollarından herhangi birinin kullanılması, bu Koşullar kapsamındaki veya yasaların izin verdiği diğer çözüm yollarına halel getirmeyecektir.

26.4 Atama . Airbnb’nin önceden yazılı izni olmadan bu sözleşmeyi veya bu sözleşme kapsamındaki hak ve yükümlülüklerinizi devredemez, devredemez veya devredemezsiniz. Airbnb, 30 gün önceden bildirimde bulunmak kaydıyla, bu sözleşmeyi ve bu Sözleşme kapsamındaki tüm hak ve yükümlülükleri kısıtlama olmaksızın devredebilir, devredebilir veya devredebilir.

26.5 Bildirim . Aksi belirtilmedikçe, bu sözleşme kapsamında izin verilen veya gerekli olan Üyelere yönelik tüm bildirimler veya diğer iletişimler elektronik olarak sağlanacak ve Airbnb tarafından e-posta, Airbnb Platformu bildirimi, mesajlaşma hizmeti (SMS ve WeChat dahil) veya etkinleştirdiğimiz ve sen sağlıyorsun. Bir bildirim Japonya’daki bir rezervasyon veya Kayıt ile ilgiliyse, yazılı bir beyan yerine elektronik yollarla yapılan bu tür bildirimlerin Airbnb’nin Japon Konaklama Konaklama İşletme Yasası’nın 59 (1) Maddesi kapsamındaki yükümlülüklerini yerine getirdiğini kabul ve beyan edersiniz.

26.6 Üçüncü Taraf Hizmetleri . Airbnb Platformu, farklı şartlara ve gizlilik uygulamalarına tabi olan üçüncü şahıs web sitelerine, uygulamalara, hizmetlere veya kaynaklara (“ Üçüncü Şahıs Hizmetleri ”) bağlantılar içerebilir . Airbnb, bu tür Üçüncü Kişi Hizmetlerinin herhangi bir yönünden sorumlu veya yükümlü değildir ve bu tür Üçüncü Kişi Hizmetlerine bağlantılar bir onay değildir.

26.7 Google Şartları . Airbnb Platformundaki bazı çeviriler Google tarafından desteklenmektedir. Google, doğruluk, güvenilirlik ve satılabilirlik, belirli bir amaca uygunluk ve ihlal olmamasına ilişkin her türlü zımni garanti dahil olmak üzere, açık veya zımni çevirilerle ilgili tüm garantileri reddeder. Airbnb Platformunun bazı alanları, Google Haritalar API’leri dahil olmak üzere Google Haritalar/Earth haritalama hizmetlerini uygular. Google Haritalar/Earth kullanımınız Google Haritalar/Google Earth Ek Hizmet Şartları’na tabidir .

26.8 Apple Koşulları . Uygulamamıza Apple App Store’dan erişir veya indirirseniz, Apple’ın Lisanslı Uygulama Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesini kabul etmiş olursunuz .

26.9 Airbnb Platform İçeriği. Airbnb Platformu aracılığıyla kullanıma sunulan içerik, telif hakkı, ticari marka ve/veya Amerika Birleşik Devletleri ve diğer ülkelerin diğer yasalarıyla korunuyor olabilir. Bu İçeriğe ilişkin tüm fikri mülkiyet haklarının Airbnb’nin ve/veya lisans verenlerinin münhasır mülkiyeti olduğunu ve hiçbir telif hakkı, ticari marka, hizmet markası veya diğer mülkiyet hakkı bildirimlerini kaldırmayacağınızı, değiştirmeyeceğinizi veya gizlemeyeceğinizi kabul edersiniz. Airbnb Platformu aracılığıyla erişilen herhangi bir İçeriği kullanamaz, kopyalayamaz, uyarlayamaz, değiştiremez, türev çalışmalarını hazırlayamaz, dağıtamaz, lisanslayamaz, satamaz, aktaramaz, kamuya açık olarak görüntüleyemez, kamuya açık bir şekilde gerçekleştiremez, iletemez, yayınlayamaz veya başka bir şekilde istismar edemezsiniz. bu İçeriğin yasal sahibi veya bu Koşullarda açıkça izin verildiği şekilde. Bu Koşullara uymanıza bağlı olarak Airbnb size sınırlı, münhasır olmayan, alt lisansı verilemeyen, (i) Uygulamayı kişisel cihazlarınızda indirmek ve kullanmak için iptal edilebilir, devredilemez lisans; ve (ii) Airbnb Platformu üzerinden veya aracılığıyla sunulan ve yalnızca kişisel ve ticari olmayan kullanımınız için erişebileceğiniz İçeriğe erişmek ve bunları görüntülemek.

26.10 Airbnb.org . Airbnb.org, bir kamu yardım kuruluşu olarak faaliyet gösteren, ABD İç Gelir Kanunu Bölüm 501(c)(3) kapsamında gelir vergisinden muaf, kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur. Airbnb.org, Airbnb’ye ait değildir veya Airbnb’nin kontrolünde değildir. Airbnb.org, Ev Sahibi ve Misafir topluluklarımıza ve kamuya fayda sağlayan bir dizi hayırsever programı yönetmektedir.

26.11 Mücbir Sebep . Airbnb, doğal afetler, doğal afetler, savaş, terörizm, isyanlar, ambargolar, sivil veya askeri yetkililerin eylemleri, yangın dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, makul kontrolü dışındaki nedenlerden kaynaklanan herhangi bir gecikme veya performans başarısızlığından sorumlu olmayacaktır. , sel, kaza, pandemi, salgın hastalık veya hastalık, grevler veya ulaşım tesisleri, yakıt, enerji, işçilik veya malzeme sıkıntısı.